Rýchla móda alebo fast fashion patrí medzi niektoré z mnohých nebezpečenstiev, ktoré nás ženú do ekologickej katastrofy. Množstvo ľudí to rieši tým, že sa obzerajú po lacnejšom, často aj používanom oblečení. Kde je možné takéto oblečenie kúpiť? Pozrite sa na niektoré z našich tipov.

Sekáče

V každom jednom menšom aj väčšom meste určite nájdete minimálne jeden second hand. Ak si myslíte, že v sekáči nájdete obnosené veci, tak sa naozaj silno mýlite. Nájdete tam kúsky, ktoré sa nepredali vo vašich obľúbených butikoch (napríklad keď ostal posledný kus z každého modelu) a práve preto ich vždy takto zabalia a pošlú dopredať do sekáčov za zlomok ceny. 

Burzy a inzercia

TNa internete nájdete množstvo inzerátov, kde ľudia ponúkajú za zlomok ceny často vôbec nenosené oblečenie vo výbornom stave. Niektoré veci sú nevhodný dar a ľudia ich inzerujú na internete, vďaka čomu ich vy môžete mať lacnejšie. Nájdete tak aj tenisky alebo športové vybavenie.

Výmenné obchody

Na internete nájdete okrem inzerátov lacného oblečenia na predaj aj inzeráty na výmenu kúskov. Našli ste starý kabát po dedkovi, s ktorým by ste najradšej utreli prach alebo ho dali psov ako podložku? Iný človek by ho možno ocenil. 

Daruj a vezmi

Keď skončí karanténa, môžete vo vašom meste osobne navštíviť napríklad burzu, kam prinesiete vlastné staré oblečenie, a na oplátku si môžete nájsť nový kúsok na seba. Dáte tak život novým veciam.

Koniec fast fashion

Skvelým typom ako skoncovať s fast fashion vo vašom živote je napríklad aj opravovanie, či dofarbenie starého roztrhnutého alebo vyblednutého oblečenia. Často stačí pár sekúnd so šikovnými rukami, ihlou a niťou, a váš milovaný kúsok je okamžite späť v perfektnej kondícii.

Páčil sa vám článok?