Neskorá jeseň je jedno z tých období, v ktorom sa množstvo ľudí rozhodne pre detoxikácia organizmu. Či už ste sa na tento boj dali aj vy z dôvodu prehýreného leta alebo celkovo zlého zdravotného stavu, prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu s očistou organizmu.

Bylinková kúra

Bylinky, čaje a ostatné prírodné zložky už od pradávna slúžili v medicíne a celkovej starostlivosti o ľudské zdravie. V každej jednej bylinkárskej knižke nájdete desiatky tipov na dary prírody, ktoré vám pomôžu s detoxikáciou vášho organizmu prostredníctvom dlhodobej kúry.

Zmena stravy

Mekáč, hranolky, donáška Pizze a ďalšie chuťovky sú určite fajn. Na našom tele však zanechávajú viditeľné stopy. A nielen viditeľné. Oveľa nebezpečnejšie sú rôzne usadeniny v cievach. Ak chcete skutočne očistiť telo, začnite zmenou stravy.

Diéta/pôst

Oveľa drastickejšou, avšak účinnou metódou je niekoľkodňový pôst. Je dôležité poradiť sa o ňom s odborníkom alebo lekárom. Ľudia bežne držia aj 11-dňové pôsty, počas ktorých pijú len vodu a telo sa s chudnutím zbavuje prebytočných tukov a rôznych chemikálií, ktoré sú v nich usadené.

Detoxikácia od neduhov

Alkohol, drogy, cigarety… toto všetko nepatrí do zoznamu konzumovaných vecí zdravého človeka. Do pľúc patrí len čerstvý vzduch, do žily miesto promile zase len zdravá krv. Zbavte sa takýchto nerestí a s detoxikáciou si ani nebudete musieť lámať hlavu.

Vyplavte škodliviny pohybom

Pravidelný pohyb má blahodárne účinky na srdce, kapacitu pľúc a ďalšie orgány. Okrem toho vám však pomôže aj s očistou vášho organizmu. Doprajte si každý deň aspoň 2 hodiny prechádzku alebo 10 minút behu. Účinky na vaše telo sa dostavia prakticky okamžite.

Páčil sa vám článok?