Ezoterika nie sú len pochybné vykladačky kariet, ktorým môžete zavolať live do televízie. Dnes sa pozrieme, ako vyzerá moderná ezoterika v domácnostiach ľudí po celom svete. Čo toto slovo znamená a ako vám môže pomôcť pri hľadaní šťastia vo vašom živote?

Duchovná stránka

Ezoterika sa často spája s mágiou, astrológiou, veštením či náboženstvami. Všetky tieto veci majú jednu spoločnú vlastnosť – dávajú ľuďom silu žiť, veriť na niečo vyššie medzi nami a možnosť dúfať na svetlejšie zajtrajšky. Ak vás akýkoľvek smer ezoteriky napĺňa vnútorným pokojom a zaspávate vďaka tomu s úsmevom na perách, robíte to správne.

Liečivá sila bylín

S ezoterikou a mágiou sa spájajú aj rôzne spôsoby liečenia. Okrem sily drahokamov, kameňov a rôznych rituálov sa ľudia najviac zaujímajú o liečivé byliny. Tie neodmysliteľne patria k zdravej životospráve a vo svete ezoteriky tvoria dôleźitú súčasť rôznych liečebných metód.

NLP

Programovanie mysle je relatívne moderná, zjednodušene povedané meditačná metóda, ktorá vám má pomôcť dosiahnuť vaše ciele. Pozitívne nastavenie mysle cez meditáciu, modlitbu alebo NLP je základom úspechu vo všetkých životných oblastiach. Priťahuješ to, na čo myslíš.

Kultúra a zábava

Ezoterika sa spája aj s kultom zábavy, filmov, meditačnej hudby, výtvarného umenia a mnohých iných foriem umenia. Ak medzi vaše obľúbené filmy patrí sága o mladom čarodejníkovi a počas Halloweenu cítite vo vzduchu zvláštnu energiu, máte s ezoterikou spoločné viac, než si sami myslíte.

Životný štýl, oblečenie a dizajn

K ezoterike neodmysliteľne patrí aj obliekanie, dizajn a prírodné materiály. Nosíte hlavne ľanové oblečenie, doma máte veľa drevených a prútených vecí prírodnej farby, radi pálite sviečky a vonné tyčinky? Nuž, ezoterika aj takýmto spôsobom tvorí dôležitú súčasť životov ľudí okolo nás, ktorých robí šťastnými a spokojnými.

Páčil sa vám článok?