Raňajky sú najhlavnejšie jedlo dňa, ktoré vám dodá energiu na celý deň. V dnešnom článku sme si pre vás pripravili päť tipov na raňajky, ktoré vás neomrzia, nezaberú veľa času a okrem toho, že vás zasýtia, tak vám budú zaručene chutiť.

Anglické raňajky

Hoďte na rozpálenú panvicu jedno vajíčko, dva plátky slaniny, vajíčko posoľte a nechajte to 2-3 minútky tak. Do malej misky vysypte fazuľu z konzervy a dajte ju zohriať do mikrovlnky. Následne všetko zhrňte na jeden tanier, pridajte čerstvý krajec chleba a nezabudnite raňajky zapiť čiernym čajom, ktorý zjemníte mliekom.

Pomazánka „čo chladnička dá“

Maslo, horćica, konzerva sardiniek, paštéta, kvasnice, vajíčka, syr. Všetky tieto ingrediencie môžete zmiešať, prihriať v hrnčeku a zjesť ako skvelú domácu čerstvú pomazánku. Pomer ingrediencií ľahko vyladíte (alebo niektoré odstránite) podľa svojich chuťových preferencií.

Smoothie

Na internete nájdete stovky, ak nie aj tisícky receptov na smoothie. Banán s mliekom, jablko s hruškou, rajčina s cibuľou a špenátom. Je jedno, akú kombináciu zvolíte. Za minútku máte hotovo a za ďalších pár sekúnd ste sýti a plní vitamínov.

Ayran

Máte radi acidofilné mlieko? Fajn. Máte radi pravý kefír? Ešte lepšie. Túto rýchlu a výživnú pochúťku si zamilujete. Vezmite klasický biely jogurt 150 gramový, pridajte deco vody a štipku soli. Všetko rozmixujte v mixéri alebo smoothie-makeri, až kým to nebude nadýchané. Dobrú chuť! 

Kvasnicový extrakt

Počuli ste už o britskom Marmite alebo austrálskom Vegemite? Tieto obľúbené pochúťky sa bežne predávajú v 250-gramovom balení, no vydržia vám roky. Vďaka svojej extrémne výraznej chuti si dáte na chlieb vždy len kvapku zo špičky noža, ktorú rozotriete po celom krajci.