Svadobný obrad je jedným z najdôležitejších momentov v živote dvoch zamilovaných ľudí. Nie vždy však dopadne ukážkovo, o čom nás presvedčili aj stovky vtipných videí na internete. Čo všetko sa môže pri obrade pokaziť?

Sľuby

E-eeee. Sľuby nechajme v romantických filmoch. Nikto na svadbe nie je zvedaví na váš roztrasený a zahanbený hlas a na pár teplých slov, ktorým budú rozumieť len ľudia v prvých radoch. Lásku si sľúbte radšej až doba.

Prstienky v rukách dieťaťa

Zásnubný prsteň si žena väčšinou stráži ako oko v hlave. Ako je teda možné, že diamantové obrúčky zveria ľudia do rúk dvojročného dievčatka? Je roztomilé, keď ich prinesie k oltáru, no veľmi ľahko sa môže stať, že mu spadnú niekam na zem, napríklad do štrbiny, odkiaľ ich budete veľmi dlho a komplikovane vyberať.

Miesta na sedenie

V obradnej sieni, ale aj počas obradu v exteriéroch by ste mali zabezpečiť dostatok miest na sedenie. Ak máte v pláne trochu dlhší obrad, pokojne pridajte aj dve miesta na sedenie vpredu pre mladomanželov. Počas dňa ešte budete na nohách dlho.

Hádzanie kytice

Hlavne dávajte pozor, aby sa vám nezachytila o váš diamantový prsteň. Srandu bokom, hádzanie kytice po obrade uvidíme tak maximálne v americkom filme. Na slovenskú svadbu sa však nehodí. Nechajte si to keď tak na večernú zábavu, kde si ju môžete hodiť smerom ku kamarátke, ktorá sa chce vydať.

Gratulácie

Gratulácie hneď po obrade sú takým slovenským zvykom, no často je to veľmi neprehľadné a neosobné. Ak môžete, odložte si gratulácie až na nejaký čas po hlavnom obede. Budete mať viac času odložiť si dary a porozprávať sa s návštevníkmi.

Páčil sa vám článok?