Svadba je bez debaty veľmi drahá záležitosť, ktorá okrem peňazí zhltne aj veľmi veľa času a energie. Ak chceš mať naozajstnú svadbu snov, pravdepodobne nezoženieš všetky vysnívané veci v obchodoch. Čo všetky si dokážeš a nedokážeš vyrobiť sama a zároveň na tom ušetriť?  

Vázy a svietniky

Výroba pekný svadobných váz a svietnikov z vínových a zaváraninových pohárov, vrecoviny a drevených prvkov je pomocou tavnej pištole naozaj jednoduchá. Stačí vystrihnúť pekné vzory, nalepiť na pohár a voilá. Výzdoba na stôl je hotová.

Koláče

Kupovať zákusky po 2 eurá kus, pri ktorých nemáš 100-% nú istotu, že budú dobré, nie je práve ideálne riešenie. Ak vieš trochu piecť, zvládneš si 2 dni pred svadbou napiecť stovky zákuskov aj sama. Ak nevieš, popros babku alebo kamarátku. Domáce koláče sú predsa aj tak najlepšie!

Svadobná stena

Niekto má na nej len svetielka, niekto fotky mladomanželov, niekto pripravenú plochu na podpisy hostí a niekto všakovakú výzdobu. Takéto steny stoja aj stovky eur len pri požičaní. Dokážeš si ju však veľmi jednoducho vytvoriť z pár dlhých drevených alebo hliníkových profilov, napríklad zo stojana na kabáty. Ako podklad môžeš použiť obyčajnú bielu plachtu na posteľ.

Svadobné pierka

Pri sto hosťoch a cene 3 eurá za pierko ide opäť o veľkú položku, ktorú však zvládneš vyrobiť aj sama. Stačí si kúpiť stužku, spraviť z nej mašle, zasunúť malý umelý kvietok a pripraviť na pripnutie so zicherkou.  

Výzdoba stoličiek

Veľké biele návleky už dávno nie sú moderné. Stoličky sa opäť začínajú zdobiť len peknou stuhou alebo mašľou. Ak máš dve šikovné kamarátky, ktoré ti s výzdobou stoličiek pomôžu, opäť ušetríš stovky eur za drahé a pritom nepekné návleky.