Jeseň so sebou prináša aj sezónu teplých nápojov, predovšetkým čajov. Skvelé zahrejú, ale aj chutia. Vedeli ste však, že čaj vám dokáže pomôcť aj od rôznych zdravotných problémov, ktoré prichádzajú spolu s jeseňou? Prinášame vám pár zázračných čajov, ktoré by ste rozhodne mali vyskúšať.

 

Začnite jesenným detoxom

Cez leto sme si dopriali dobroty od výmyslu sveta, ktoré nášmu zdraviu veľmi neprospievajú. Začať by ste mali jesenným detoxom, ktorý zbaví vaše telo nežiadúcich látok a vy sa už po pár dňoch budete cítiť lepšie. Ideálnym čajom na detox je zelený čaj, ktorý obsahuje antioxidanty prospešné pre naše telo. Ideálne je nahradiť kávu zeleným čajom a po celý deň ho po troške popíjať. Ideálne množstvo zeleného čaju na detox je jeden liter až 1,5 litra denne.

Aký čaj je najlepší proti jesennej chrípke?

Jeseň je bohužiaľ aj sezónou, kedy prepadne väčšina z nás chrípke. Okrem nasadenia vitamínov môžete ako prevenciu popíjať čajíky z byliniek, prípadne ísť do lesa a natrhať si čerstvé šípky. O účinkoch šípkového čaju vedeli už naše staré mamy a na zimu si sušili zásoby šípok, ktorými bojovali proti zdravotným problémom. Preto nasaďte šípkový čajík ešte predtým, ako vás tá otravná chrípka prepadne.

Čaj vám pomôže aj proti bolesti hlavy

Trápia vás časté bolesti hlavy? Používate na ne lieky od bolesti? Skúste ich vymeniť za čaj, ktorý vás zbaví migrény. Ideálne sú čaje z mäty, zázvoru, ale aj medovky lekárskej. Doprajte si niekoľko šálok týchto bylinkových čajov denne a uvidíte, že už vám viac nebudú treba lieky od bolesti.

Zbavte sa kíl vďaka čaju

Čaje na chudnutie sú populárne hlavne u celebrít. Nemyslite si však, že samotný čaj vás zbaví kíl navyše. Je ideálnym doplnkom na chudnutie spolu s vyváženou stravou a pohybom. Najznámejším čajom na chudnutie je čaj rooibos. Medzi jeho účinky patrí zrýchlenie trávenia a vraj aj zaháňa chuť na sladké.

Páčil sa vám článok?