Celý týždeň sa tešíte na voľný víkend. Plánujete, ako si vyrazíte s celou rodinou niekam na výlet. Počasie vám však prekazí plány. Čo vymyslieť, aby ste zabavili deti a zapojili každého člena rodiny?

 

Spoločenská hra

Existuje množstvo spoločenských hier pre deti rôzneho veku. S mladšími si môžete zahrať človeče, nehnevaj sa, pexeso, alebo farebné domino. Tieto hry sú už od troch rokov a pre deti sú veľmi zaujímavé.

So staršími deťmi máte viac možností, ako sa zabaviť. Medzi populárne spoločenské hry patrí Investor, Monopoly alebo aj klasický Twister. Ak sú vaše deti trochu zdatnejšie, pokojne ich naučte nejaké kartové hry ako napríklad sedmu a žolíka. Deti sú veľmi šikovné a rýchlo sa učia.

Ak sú vo vašom okolí aj iné rodiny s deťmi, pozvite ich na návštevu a zorganizujte si spoločné poobedie. Viac detí sa dokáže spolu zabaviť a dospelí si na chvíľu oddýchnu a porozprávajú.

DIY

Deti sú veľmi kreatívne a tvorivé. Hlavne tie najmenšie stále niečo kreslia, modelujú alebo stavajú. Obzvlášnite im trochu víkend. Na internete je množstvo návodov, ako si niečo vytvoriť doma, takzvané do it yourself. Nepotrebujete na to žiadne drahé pomôcky, väčšinou všetko potrebné nájdete doma. Vytvorte si s deťmi originálne rámy na fotky polepené kamienkami alebo lupienkami kvetov. Nájdite nejaké staré tričká a vylepšite ich vďaka návodu z internetu.

Prezeranie rodinných albumov

Neverili by ste, ako veľmi deti milujú fotky a ešte viac príbehy k ním. Spomeňte si na svoje detstvo. So záujmom ste počúvali rozprávanie svojich rodičov, keď vám rozprávali príbehy ku každej fotke.

V dnešnej dobe sa rodinné albumy pomaly vytrácajú a všetky fotky väčšinou uchovávame elektronicky. Preto skúste napojiť svoj notebook na televízor a prezerajte si spolu fotky. Začnite od najstarších. Určite máte ku každej čo povedať. Vy s partnerom si zaspomínate a vaše deti budú unesené.

Spoločné pečenie

Skúšali ste niekedy deti zapojiť do pečenia? Neuveríte, akými skvelými pomocníkmi sú deti. Nájdite recept, kde treba niečo tvarovať alebo vyzdobovať a zaručene strávite s deťmi veľmi vtipné a príjemné poobedie. Nezabudnite na túto radu najbližšie vianočné sviatky a napečené bude raz dva.

Páčil sa vám článok?