Vždy na konci roka zvykneme bilancovať, čo sa nám tento rok podarilo, aké úspechy sme dosiahli, čo sa nám nepodarilo a chceli by sme to dotiahnúť budúci rok. Predovšetkým ženy si zvyknú dávať do nového roka predsavzatia, ktoré málokedy dodržia. Ktoré sú dve tie najlepšie predsavzatia pre ženy, ktoré sme kedy počuli?

 

Začnem viac šetriť

Ženy veľmi ľahko podľahnú impulzívnemu nákupnému ošiaľu a nakúpia veci, ktoré nepotrebujú. Potom to samozrejme ľutujú, pretože za sumu peňazí, ktorú do oblečenia investovali, by si mohli dovoliť iné veci. Preto ako prvé predsavzatie do nového roka najčastejšie býva – začnem viac šetriť. Väčšinou to dopadne tak, že žena sa tvári pred kamarátkami chrumkavo – nemôžem tam s vami ísť, teraz šetrím, nemôžem si to dovoliť – až nakoniec sa na svoje novoročné predsavzatie vykašle a hospodári s peniazmi rovnako ako predtým.

 

Rada pre vás: Keď už ste sa rozhodli, že sa postavíte k svojim financiám zodpovednejšie držte sa toho. Väčšina ľudí zbadá očividné výsledky až v momente, keď sa rozhodnú šetriť na konkrétnu vec, nie len tak odkladať peniaze na niečo. Chcete ísť na dovolenku? Prerobiť byť? Zaobstarať si nové auto? Takto je váš cieľ oveľa jasnejší a vaša motivácia väčšia.

Konečne budem držať diétu / navštevovať posilovňu

Ďalší ženský evergreen, na ktorý už nikto nepočúva. Večne nespokojná žena sa na konci roka rozhodne, že konečne niečo spraví so svojou postavou. Tak si dá do nového roka predsavzatie, že konečne začne držať diétu / bude cvičiť / stane sa vegánkou. To znie ako spoiler k novému thrilleru, však?

 

Rada pre vás: Už sa konečne zmierte so svojou postavou a jej proporciami. Keď ste nespokojná, riešte to kontinuálne počas celého roka a predovšetkým vtedy, keď to naozaj budete myslieť vážne. Inak budete len znova a znova sklamaná.