Športom k lepšiemu zdraviu! Aj tým by sa mohli riadiť rodičia dnešných detí ,ktoré 90 % voľného času strávia s tabletom v ruke, a to už od útleho veku. Chcete, aby vaše dieťa trochu športovalo? Loptové hry sú na to ako stvorené

Basketbalová lopta

Výhoda basketbalovej lopty je, že dieťa sa s ňou ľahko zahrá aj samé. Nepotrebuje na to parťákov a v prípade driblingu ani kôš. Ak ho basketbal začne baviť, môžete ho prihlásiť aj na krúžok, kde sa naučí rôzne techniky hodu a dvojtaktu.

Volejbalová Lopta

Volejbal už je technicky náročnejší a na pravú hru vyžaduje aspoň jedného kamaráta. S volejbalovou loptou však môže človek sám trénovať pinkanie na mieste a cibriť tak svoju techniku predtým, než pôjde reálne s niekým hrať.

Futbalová lopta

Už len samotný beh a kopanie do futbalovej lopty je skvelý tréning. Aj tie najmenšie deti dokážu takto naháňať loptu celé hodiny. Kto vie, možno sa z vašej ratolesti vyvinie nový Marek Hamšík alebo rovno Ronaldo.

Nezabudnite na inú výbavu

Ak to vaša dieťa myslí so športom vážne, mali by ste sa zamyslieť aj nad nákupom výbavy, ktorá mu pomôže nezraniť sa. Chrániče, dobré kopačky alebo tenisky, ale aj rôzne oblečenie alebo dres mu môžu pomôcť na tréningu v prípravke.

Netlačte naňho/na ňu

Ak ste dieťaťu nakúpili nejaké veci a jeho to časom prestane baviť, netlačte naň. Veci predáte niekomu ďalšiemu a skúsite niečo iné. Každý si musí vybrať sám, čo ho baví a čo chce v živote vo voľnom čase robiť.

Páčil sa vám článok?