Túžite po bábätku a s partnerom ste sa rozhodli, že je na čase priviesť do rodiny nového člena? Splodiť dieťa môže byť často skutočne stresujúce najmä v prípade, že sa vám to nedarí už niekoľko mesiacov. Čo by ste mali vedieť? 

Zmeňte životný štýl 

Aby ste mali väčšiu šancu počať dieťa, musíte rapídne zmeniť váš životný štýl. Zabudnite na alkohol, cigarety a ťažké jedlá. Obaja by ste mali viac športovať a jesť viac zeleniny. Nič nepokazíte ani suplementáciou nejakých vitamínov. 

Získajte len relevantné informácie 

Zabudnite na rôzne čáry-máry a stresujúce príbehy z internetu. Váš stav a pokusy o splodenie dieťaťa konzultujte zásadne len s lekármi, s vašim gynekológom alebo s inými relevantnými osobami, ktoré vám dajú presné informácie a odpovede na vaše otázky. 

Správne načasovanie 

Dieťa je možné splodiť len počas ovulácie, na jej správne načasovanie existuje množstvo metód, ktoré vám každý dobrý lekár rád odporučí. Tento fakt pomôže splodiť dieťa veľkému množstvu mladých párov. 

Diskutujte s partnerom 

Ak sa vám čokoľvek nedarí, vždy sa o tom otvorene bavte so svojim partnerom. Je dôležité, aby ste boli obaja správne informovaní a vyrovnaní. Spoločnými silami sa vám vaša snaha skôr či neskôr určite vyplatí. 

Nestresujte, navštívte reprodukčné centrum 

Ak sa vám aj dlhšiu dobu nedarí splodiť dieťa, nezúfajte. Navštívte spoločne reprodukčnú kliniku, kde vám odborný personál ochotne poradí a odporučí vám ďalšie moderné postupy. Rovnako absolvujete aj všetky dôležité vyšetrenia.

Páčil sa vám článok?