Pri športe je najdôležitejšie odhodlanie posúvať sa ďalej a byť po každom tréningu lepší a pokornejší. Neskôr je však dôležité aj kvalitné vybavenie, ktoré vám dovolí podať lepší výkon. Už od začiatku však netreba podceniť jednu dôležitú vec, a tou je kvalitná obuv.

Pozerajte na podrážku

Podrážka pri športovej obuvi je niečo, od čoho často závisí pád športovca na zem. Prečo? Niektoré podrážky sú maximálne nekvalitné alebo sú stavané na iné povrchy, než na ktorých ich vyuźívame. Pri výbere obuvi si dobre zvážte, či potrebujete halovky, alebo či budete behať po betóne a asfalte.

Nech noha dýcha

Športová topánka by mala byť z materiálu, ktorý dovolí vaším nohám poriadne dýchať. Vďaka tomu sa nebudú až tak potiť a tým pádom by ste sa mali ľahšie vyhnúť rôznym odreninám, diskomfortu, ale aj nepríjemnému zápachu. Vyvetraná topánka je jednoducho dobrá topánka.

Váha je dôležitá

Behať v ťažkých kanadách s oceľovou špicou môže byť fajn pre vojakov, ktorí majú perfektnú kondičku a ťažké čižmy potrebujú. Športovec však chce a potrebuje byť čo najrýchlejší a práve preto potrebuje obuv, o ktorej ani nevie, že ju má na nohách. Čím ľahšia teniska, tým lepšie.

Šport nie je turistika

Športová obuv a trekingová obuv nemajú veľa spoločného. Turistické topánky majú hlavne iné kvality, napríklad to, že nepremoknú, že držia členok fixovaný a že sa nešmyknú na mokrých skalách. Pre pouźitie na šport sú však nepraktické, rovnako, ako športové topánky nepatria do lesa.

Starajte sa o topánky

Pravidelnou starostlivosťou o topánky dokážete výrazne predĺžiť ich životnosť. Umývanie podľa návodu, impregnácia proti dažďu a občasné ošetrenie špeciálnym prípravkom vám dokáže topánku dostať do formy, vďaka ktorej vydrží na nohách aj celé roky. Počas tej doby vám bude oddane slúžiť.

Páčil sa vám článok?