Dnes je nevyhnutné vedieť aspoň jeden cudzí jazyk. Aj zamestnávatelia požadujú znalosť aspoň jedného svetového jazyka. Avšak v dnešnej dobe máte oveľa viac možností ako dvakrát do týždňa dochádzať na kurz s lektorom. V tomto článku si predstavíme tipy, ako sa čo najrýchlejším spôsobom naučiť cudzí jazyk.

 

Večerné sledovanie seriálov

Najľahším a najpopulárnejším spôsobom, ako sa ľudia učia po anglicky (prípadne iný cudzí jazyk), je sledovanie seriálov. Nemusíte sa báť, že budete večer pozerať hodiny na epizódy, ktorým nerozumiete. Mali by ste začať so seriálmi, ktoré ste už videli a pustiť si ich v angličtine spolu s anglickými titulkami. Vašou úlohou je zachytiť kontext rozhovoru a vďaka titulkom sa učiť slovnú zásobu a frázy, ktoré sú pre angličtinu bežné.

 

Ďalším odporúčaním je zamyslieť sa aj nad výberom seriálu. Nevyberajte si seriál, v ktorom sa vyskytujú vedecké rozhovory (Teória veľkého tresku) ani historické seriály. Optimálnym riešením sú seriály, ktoré zachytávajú bežný život a situácie v ňom.

Počúvanie podcastov v aute

Podcasty sú ideálnym riešením najmä vtedy, ak sa chcete zlepšiť v cudzom jazyku a zároveň vo svojom pracovnom odbore. Dnes existujú podcasty na každú tému. Či už ide o odborné témy alebo klasické rozhovory s odborníkmi vo vašom odbore. Podcasty oceníte hlavne vtedy, ak trávite veľa času presúvaním sa z miesta na miesto, napríklad veľa cestujete autom. Ale podcast si môžete pustiť aj počas sobotného nákupu, varenia, upratovania. Výhoda podcastov v cudzom jazyku je, že sa na vás reč jednoducho a prirodzene nalepí.

Chatovanie s anglickým priateľom

Každý človek, ktorý má vysokú úroveň angličtiny, vám poradí, že sa cudzím jazykom musíte obklopiť naozaj všade, aby ste sa do toho dostali. Poslednou radou, ktorú som dostala  v rámci učenia sa cudzieho jazyka, bolo, aby som si našla native speakra na chatovanie a rozprávala sa s ním aspoň hodinu denne. Pretože okrem toho, že sa na vás nalepia slovíčka a budete angličtinu ,,počuť”, precvičíte si aj konverzáciu a správnu výslovnosť.

 

Páčil sa vám článok?