Každá žena túži po peknom a plochom brušku, ktoré priam kričí, aby sa naň ľudia pozreli. Avšak, “vybudovať” si takéto bruško stojí veľa úsilia, odopierania a hlavne pevnej vôle. My vám v dnešnom článku prinášame zopár cvikov, ktoré vám pri ceste za plochým bruškom pomôžu. A možno budete prekvapené!

Plank

Plank alebo takzvaná doska je jeden z najjednoduchších a zároveň najzložitejších cvikov. V planku dokážete vydržať pár desiatok sekúnd, no ak máte správnu techniku, rovný chrbát, stiahnutý zadok a sústredíte sa aj na dýchanie, pár “sérií” p sebe dokáže spraviť zázraky. Najmä v posledných desaťročiach sú stabilizačné cviky ako plank alebo vis na hrazde uznávané pre svoj silný efekt aj bez nejakých opakovaní ako pri klasických cvikoch.

Zdvíhanie nôh na hrazde

Stačí sa zavesiť za obe ruky na hrazdu a ploché bruško je na ceste. Zo začiatku bude úplne stačiť, ak vydržíte 30 sekúnd len visieť. Neskôr môžete začať pridávať dvíhanie kolien, a neskôr aj predkopávanie celých nôh. Tento cvik je skvelá reverzná alternatíva k brušákom, ktoré reálne len deformujú vašu chrbticu.

Intenzívny beh

Beh nie je vôbec dobrý, no intenzívny beh, a teda intervalový šprint je jeden z najlepších cvikov. Pri skutočne intenzívnom napríklad 30-sekundovom behu človek spáli rovnako veľa kalórií, ako pri kilometri poklusu. Dobré, nie?

Drep

Drepy nie sú cviky na nohy, precvičíte s nimi celé telo! Zapájate najväčšie svalové partie, čo si vyžaduje najviac energie a tú vaše telo začne spaľovať oveľa rýchlejšie. Okrem toho si pomocou drepov vybudujete aj pekné nohy a zadoček.

Odtláčanie od chladničky

Toto nie je až tak cvik, no ak má mať vaše úsilie zmysel, musíte si dať pauzu od sacharidov. Žiadne sladkosti, obmedzte aj pečivo a presladené ovocie a začnite sa stravovať hlavne mäsom a zeleninou. Ploché bruško je už za rohom, stačí sa pevne oprieť o dvere chladničky!

Páčil sa vám článok?