Leto je už pomaly tu a začína plavková sezóna. Začíname tráviť viac času na kúpaliskách a to znamená, že musíme vystavovať svoju postavu v plavkách. Ak ste si stále hovorili, že stále máte čas na diétu, veď leto je ešte ďaleko, ponúkame vám expresnú diétu, ktorá dokáže ešte stále niečo zachrániť. Nesľubujeme vám zázraky, ale ešte stále môžete niečo so sebou spraviť. Ako na to?

 

Vysaďte sladkosti zo svojho jedálnička

Najrýchlejším spôsobom, ako sa dostať do formy, je vysadiť sladkosti zo svojho jedálnička. Je to síce ťažké, ale čo by ste pre svoju postavu neurobili? Pár dní to vydržíte. Miesto svojich obľúbených sladkostí si dajte orechy, rôzne semiačka alebo si večer pred televízor nakrájajte zeleninu. Je veľa zdravších alternatív, ktorými sa dajú nahradiť sladkosti. Avšak aj keď ich zdravšími potravinami nahradíte, dajte si pozor na množstvo. Platí pravidlo, že všetkého veľa škodí a všetko s mierou 🙂

Pite veľa vody

Hlad je často prezlečený smäd. Predtým, než pod vplyvom hladu niečo zjete, skúste vypiť malé množstvo vody. Ak vás hlad prejde, pravdepodobne vám len chýbali tekutiny. Avšak aj napriek tomu dbajte na množstvo vody, ktoré si za celý deň doprajete. Vypite aspoň 1,5 až 2 litre tekutín. Nejde len o hydratáciu, ale voda nakopne vás metabolizmus a chudnutie vám pôjde oveľa rýchlejšie.

Hýbte sa

Pohyb patrí ku každej diéte a bez neho vaša diéta nebude nikdy úspešná. Zamerajte sa niekoľko dní na pravidelný pohyb. Zistite, ktorý šport vás baví najviac a začnite sa mu aspoň hodinu denne venovať.

 

Ak ste pracovne vyťažená a na šport vám neostáva veľa času ani energie, skúste ísť na to inak. Miesto auta sa odvezte do práce bicyklom. Vystúpte o jednu zastávku skôr. Večer miesto sledovania televízora sa na hodinku prejdite. Niekedy stačí naozaj málo. Pohyb okrem spaľovania kalórií naštartuje metabolizmus a teda zrýchli vaše chudnutie.

 

Páčil sa vám článok?