Ak premýšľate nad diétou, práve teraz máte na to tie najlepšie podmienky. Záhrady sú plné sezónnej zeleniny, ktorá môže byť vašim pomocníkom pri zahánaní hladu. Nech máte akúkoľvek skvelú diétu, pocit hladu a chuti na niečo sladké príde vždy. Vtedy nám pomôže chutná zelenina, ktorú si môžete chrumkať. Ktorú zeleninu môžete zjesť na tony a nepriberiete z nej?

Ľadový šalát môžete jesť denne

Ak vás pri diéte prepadá vlčí hlad, ľadový šalát je ideálnou zeleninou, ktorou ho zaženiete. Keďže nie je kalorický, môžete ho jesť na tony a nepriberiete z neho. Môžete ho chrumkať po celý deň aleb použiť ako prílohu k mäsu. Na raňajky sa hodí ako príloha k diétnej šunke. V kombinácií s rajčinami hlad skutočne zasýtite.

Uhorka je váš kamarát pri chudnutí

Uhorka je bohatá na horčík. Podobne ako ľadový šalát ju môžete jesť neobmedzene. Môžete ju nosiť pri sebe ako prvú pomoc, keď prídu na vás muky v podobe obrovského hladu a chuti na niečo zakázané. Nemusíte ju nijak špeciálne upravovať, stačí ju len umyť a chrumkať. Okrem toho je veľmi chutná strúhaná ako príloha, ale aj trochu ugrilovaná s troškou soli a kurkumi.

Stavte na reďkovku

Reďkovka okrem toho, že ju môžete jesť neobmedzene, obsahuje veľa minerálov a vitamínov. Obsahuje veľa vitamínu C, ale aj draslík, ktorý udržuje stabilný krvný tlak. Okrem toho vám pomôže aj s dychom. Reďkovku môžete jesť samotnú alebo si ju pridať do šalátu. Je ideálna ako príloha k obedu, ale aj k celozrnnemu chlebíku.

Pochutnajte si aj na rajčinách

Rajčiny sú v našich končinách veľmi populárne. Neslúžia len ako príloha, ale tvoria základ rôznych jedál. Jej výhodou je, že sa jej môžete najesť do sýtosti, pretože nie je takmer vôbec kalorická. Vyberajte si však čerstvé rajčiny, ktoré majú aj super chuť.

Páčil sa vám článok?