Na to, aby ste mali dokonalú pleť, nemusíte míňať veľa peňazí. Veľa produktov si dokážete vytvoriť aj sami. Naša kuchyňa skrýva množstvo potravín, ktoré majú skvelé účinky na našu pleť a sú lacné, stačí ich správne namiešať. Prinášame vám niekoľko receptov na domáce pleťové masky, ktorých účinky sa prejavia už po prvom použití.

 

Zemiaková maska na mastnú pleť

Mastná pleť bude veľmi dobre reagovať na šťavu zo zemiakov – do tejto šťavy stačí namočiť vatové tampóny a priložiť na niekoľko minút na pleť. Ak nechcete použiť túto šťavu len lokálne, miesto tampónov použite bavlnenú látkovú plienku, ktorá dobre nasaje a udrží vlhkosť na vašej pleti.  Zemiaková maska má, rovnako ako napríklad maska z jahôd, sťahujúce a čistiace účinky.

Citróny na stiahnutie pórov

Citróny sú známe tým, že skvele osviežia pleť, regulujú látkovú výmenu na pleti (preto sú vhodné najmä na noc) a zároveň vypínajú pleť. Niektoré ženy si citrónovou šťavou dokonca bielia pleť. Masku z citrónovej šťavy, zmiešanú s medom a tvarohom, naneste na tvár a umyte po pätnástich minútach. Citróny v maske nepoužívajte vtedy, ak máte podráždenú pleť, citlivú pleť alebo drobné poranenie na pokožke.

Voňavá medová maska s droždím

Rozmrvte 120 g čerstvého droždia, pridajte 1 lyžicu medu a 4 kávové lyžičky sladkej smotany, alebo olivový olej. Všetko vymiešajte vareškou do konzistencie pasty. Zmes naneste na očistenú tvár a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom masku zmyte vlažnou vodu a tvár ošetrite krémom podľa povahy pleti. V každom prípade si ju nenechávajte na tvári dlhšie ako 15 minút.

Rajčinová maska na mastnú pleť

Rajčiny stačí nakrájať a priložiť na tvár. Niektoré ženy si spravia z rajčín dokonca kašu, ktorú si na niekoľko minút nanesú na pleť. Po 20 minútach dôkladne rajčiny opláchnite z tváre a naneste nočný krém.

 

Páčil sa vám článok?