V zime venujeme zvýšenú starostlivosť naším vlasom či popraskaným perám. Ako je to však so starostlivosťou o nechty? Čo by ste rozhodne nemali zanedbávať? 

Nechty potrebujú výživu 

Aj v niektorých štartovacích sadách na nechty nájdete rôzne prípravky na výživu nechtov. Či už ich budete aplikovať z vonku alebo budete vitamíny a zinok konzumovať, nič tým nepokazíte. 

Mráz ich môže poškodiť 

Silný mráz dokáže poškodiť nielen vaše nechty, ale spáli a rozpraská aj kožu na vašich prstoch a dlaniach. Vyhýbajte sa dlhému pobytu a práci na silnom mraze – keď ruky sčervenejú, je čas zohriať ich. 

Máte suché ruky? 

Olejčeky na ruky a nechty vám pomôžu udržať ich v skvelej kondícii. Vyberte si vyživujúce a ochranné olejčeky, ktoré dokážu aj zabrániť praskaniu kože a krvácaniu nechtových lôžok. 

Dobre si vyberte rukavice 

Ak chcete, aby vaše gélové nechty vydržali, venujte pozornosť aj výberu kvalitných rukavíc. Vyberte si rukavice s vnútrom, ktoré nedoškriabe vaše nechty, no ktoré zároveň dýchajú a vaše ruky sa nespotia. 

Používajte len kvalitné prípravky 

Všetky laky, gély, gél-laky a ostatné prípravky na nechty priamo ovplyvňujú stav vašich nechtov. Zabudnite na lacné napodobeniny z čínskych e-shopov za pár centov. Vaše ruky si zaslúžia kvalitu. 

Páčil sa vám článok?