Pamätáte si pár rokov dozadu, ako sa ženy delili na tri skupiny? Tie, ktoré mali blond, hnedé a čierne vlasy. Nič medzi tým neexistovalo a všetky sme sa túžili do jednej z nich zaradiť. Trávili sme hodiny u kaderníkov, aby sme dosiahli dokonalú jednofarebnú hrivu a ničili si vlasy neustálym farbením alebo zosvetlovaním. Tieto časy sú však preč a do popredia sa hlási prirodzenosť a prirodzené odtiene farby vašich vlasov. Stavte na prirodzenosť!

 

Zosvetlenie končekov alebo ombré

Na túto metódu potrebujete niekoľkocentimetrové odrasty. Ideálne by bolo, ak by ste nemali vôbec farbené vlasy. Ak však stále nosíte jednofarebnú helmu, kaderníčka dokáže niekoľko centimetrov vlasov od pokožky priblížiť vašej prirodzenej farbe vhodným odtieňom farby. Po nanesení farby metódou takzvaného ťahania spraví prirodzený prechod medzi prirodzenou farbou a farbou, ktorú aktuálne nosíte. Vyzerá to veľmi sexi a pôsobí oveľa prirodzenejšie ako jednofarebné helmy, ktoré sú nenávratne out.

Prirodzený melír

Melír dokáže veľa zachrániť. Ak máte jednofarebné vlasy následkom farbenia, vďaka rôznym odtieňom a tónovaním dokáže kaderníčka spraviť prirodzenejšiu variantu. Chce to však šikovnú kaderníčku, preto ak tej svojej nedôverujete, pohľadajte kvalitnú profesionálku, ktorej zveríte svoje vlasy. Popýtajte sa známych alebo si nájdite recenzie, dnes je ich na internete skutočne veľa.

Zosvetlenie o tri odtiene

Ak sme vás stále nepresvedčili, aby ste sa vzdali jednofarebných vlasov a stavili na prirodzenosť, skúste to aspoň takto. Nechajte si odrásť vlasy na niekoľko centimetrov a poproste svoju kaderníčku, aby vám nafarbila vlasy o tri odtiene svetlejšie alebo tmavšie od vašej prirodzenej farby vlasov. Zosvetlenie alebo stmavenie vlasov o tri odtiene je najjednoduchšia voľba, ak si nie ste istá, aká farba by sa vám mohla hodiť.

 

Páčil sa vám článok?