Ani nie o mesiac končia termíny na odovzdanie daňového priznania. Máte to vaše už prichystané? Ak nie, mali by ste sa poponáhľať. My sme vám prichystali článok s pár odporúčaniami pre jeho bezproblémové odovzdanie.

Ak môžete spravte si ho sami

Daňové priznanie je dokument, ktorý po určitej príprave zvládnete vypracovať sami. Nie je to zložité, stačí len vedieť, čo s čím spočítať, čo kam vpísať a čomu sa vyhnúť. Následne sa nesmiete pomýliť, inak by vám hrozila nepríjemná daňová kontrola.

Pozháňajte posledné bločky

Ak si chcete rýchlo zvýšiť náklady, máte stále čas zohnať nejaké bločky, ktoré si môžete zahrnúť do nákladov. Je to prax, ktorú bežne aplikuje veľa podnikateľov. Aj doma máte často veľa vecí, ktoré využívate pri podnikaní a máte od nich bloček.

Účtovníčky budú mať veľa práce

Nemôžete sa úplne spoliehať na účtovníctvo od nejakej vašej známej. Pokojne sa vám môže stať, že vás kvôli veľkému počtu klientov odmietne. Termín u dobrej a vyhľadávanej účtovníčky si rezervujte popredu, keď tak rovno aj pre budúci rok.

Problém s elektronickým podaním?

Vedeli ste, že daňové priznanie musíte podať online? Ak sa na to necítite, opäť to radšej nechajte na vašej účtovníčke, ktorá sa o to postará. Systém portálu finančnej správy je naozaj dosť neprehľadný a mohli by ste sa tam ľahko stratiť.

Nenechávajte si to na poslednú chvíľu

Hlavne nie na posledný týždeň. Nikdy neviete, čo sa môže stať. Choroba, výpadok internetu, odstávka portálu finančnej správy z dôvodu veľkého návalu ľudí a podobne. Odovzdajte priznanie čím skôr a majte pokojný spánok.

Páčil sa vám článok?