Chystáte sa vysielať online stream – či už ako interpret pre svojich divákov, alebo naopak ako učiteľ žiakom či ako organizátor konferencie kolegom? Určite ste sa stretli s tým, že vám online prenos z nejakého dôvodu nefungoval. Dnes sa pozrieme na najčastejšie dôvody, prečo sa tak deje.

Nedostatočné internetové pripojenie

Stabilné internetové pripojenie aj alfou a omegou každého bezproblémového online vysielania. Nedostatočný počet mbit pri odosielaní môžete vykompenzovať nižšou kvalitou videa. Ak je však signál nestabilný a vypadáva, nezachráni vás ani ten najrýchlejší internet. Odporúčame vysielať vždy cez káblové propojenie.

Nesprávne nastavený firewall

Ak spustenie vášho streamu sprevádzajú problémy, môže za tým stáť aj vás firewall. Konkrétny softvér, cez ktorý sa snažíte vysielať, môže mať zakázané zdieľať dáta. Správnym nastavením brány firewall vo vašom operačnom systéme alebo antivírusovom programe sa vyvarujete aj takýmto problémom.

Slabý výpočtový výkon

Vysielanie streamu vo vysokej kvalite si vyžaduje obrovský výpočtový výkon. Váš počítať musí video snímať, komprimovať, pridať do neho napríklad titulky a následne ešte aj uploadovať. Výkonný procesor a veľká pamäť RAM v kombinácii s novou grafickou kartou sú nevyhnutné.

Príliš vysoká kvalita a slabé zariadenia sledujúcich

Na vašej strane môže byť všetko v poriadku. Rýchly internet aj silný počítač. Ak však vysielate cez nejaký nie práve populárny portál, vašim divákom na slabších zariadeniach to môže sekať. Využívajte preto platformy ako Youtube, Facebook a iné, ktoré fungujú spoľahlivo pre všetkých divákov.

Nekompatibilita softvéru

Ak napríklad vysielate konferenciu cez niektorý z kancelárskych balíkov, množstvo vašich účastníkov ho môže mať zle nainštalované. Tak nemusíte riešiť kompatibilitu len na vašom notebooku, ale aj na ostatných. Ak chcete mať bezproblémový stream alebo iné vysielanie, vyskúšajte napríklad virtuálne štúdio.

Páčil sa vám článok?