Chystáte sa vybrať alebo sama piecť tortu na svadbu? Svadba je jeden z najkrajších dní v živote zaľúbeného páru a rovnako by mala pôsobiť aj ich hlavná svadobná torta, ktorú spoločne večer rozkrájajú. Čo by takej torte nemalo chýbať? 

Počet poschodí 

Svadobná torta by mala byť naozaj veľká a honosná. Odporúča sa preto aspoň vytiahnuť ju až do výšky troch symetrických poschodí. Ak sa vám tri poschodia zdajú málo, môžete skúsiť aj päť alebo sedem. 

Ozdoby 

Bohato zdobená torta je znakom bohatej svadby a veľkej lásky, na to nezabúdajte. Vždy sa snažte tortu zdobiť takpovediac tón v tóne. Nechoďte príliš do nejakých výrazných farieb. Snehová biela je základom, ktorým nič nepokazíte. 

Živé kvety 

Na torty sa čím ďalej tým viac používajú aj rôzne živé kvety. Opäť vyberte také, ktoré farebne ladia. Nezabúdajte, že niektoré kvety sú aj jedlé a práve tie by mali zdobiť vašu tortu. Jedovatým sa radšej vyhnite. 

Siluety/obrúčky/postavičky 

Čerešničkou na vašej torte môžu byť jedlé aj nejedlé obrúčky, siluety alebo postavičky manželov, dátum alebo srdiečka. Fantázii sa medze naozaj nekladú a je len na vás, ktorú z týchto ozdôb pre manželov vyberiete. 

Živá chuť 

Aj tá najkrajšia torta na svete je na nič, pokiaľ nie je chutná. Zvoľte si dobrú pekárku alebo kvalitné suroviny, vďaka ktorým bude vaša torta tá najlepšia a svadobčania sa jej nebudú vedieť dojesť. Živá ovocná chuť vždy vyhráva.