Práve ste sa stali matkou. Vo väčšine prípadov to znamená, že strávite určitý čas na materskej dovolenke s vaším bábätkom. Zo začiatku sa vám môže zdať nemožné nájsť si čas na inú činnosť ako len starostlivosť o dieťa. Avšak keď sa doma trocha ustálite, zistíte, že máte nejaký čas aj na iné činnosti. Ako využiť materskú dovolenku efektívne?

Začnite študovať

Popri malom dieťaťku budete mať oveľa menej príležitostí stretávať sa s ľuďmi. Preto vám padne vhod, keď raz za čas budete môcť opustiť domov bez výčitiek svedomia. Prihláste sa na vysokú školu. Okrem toho, že si zvýšite kvalifikáciu, čo vám môže pomôcť vo vašom zamestnaní, udržíte si aj mozog v kondícií. Vďaka tomu sa vám budú lepšie zvládať bežné činnosti a aj váš návrat do práce prebehne ľahšie. Nebojte sa, že nebudete mať čas na svoje bábätko Externé štúdium väčšinou neprebieha každý týždeň a skúškové obdobie s poomcou manžela alebo babičiek hravo zvládnete.

Navštevujte kurz

Určite vás niekedy napadlo, že by ste chceli navštevovať nejaký kurz. Avšak popri práci ste si na to nikdy nevedeli nájsť čas. Teraz máte síce dieťa, ktoré dá veľmi zabrať, ale váš čas je o niečo flexibilnejší. Poproste manžela, či by postrážil dieťa pár hodín do týždňa. Určite to kvôli vašej spokojnosti spraví.

Nájdite si prácu na pár hodín týždenne

Ak máte popri bábätku ešte dostatok energie, pokojne si hľadajte prácu na niekoľko hodín týždenne. Nemusí to byť nič náročné. Niektoré ženy si privyrábajú účtovníctvom, prekladateľstvom, brigádujú v obchodoch, strážia iným mamičkám deti a podobne. Určite je niečo, čo by ste mohli popri materskej dovolenke robiť. Skúste porozmýšľať, čo vám ide a veľmi vás to psychicky nezaťažuje. Ak by to bola ešte vaša záľuba, tým lepšie. Určite vás bude tešiť aj fakt, že trochu pomôžete vašemu rodinnému rozpočtu.

Páčil sa vám článok?