Plánujete dovolenku a už vás nudí Chorvátsko aj Taliansko? Vyskúšajte nejakú exotiku. Exotické destinácie sú však často oveľa drahšie. Ktoré si však určite budete môcť dovoliť aj s rozpočtom na európsku dovolenku?

Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy sú súčasťou Španielska, a preto na ne nepotrebujete víza ani pasy. Stačí vám občiansky preukaz. Napriek tomu sú však na úrovni Maroka a Západnej Sahary, a keďže ide o sopečné súostrovie, ide o poriadnu exotiku za veľmi málo peňazí.

Srí Lanka

Srí Lanka je malá krajina medzi drahými Maledivami a obrovskou Indiou. Tento malý ostrovný štát vám dokáže ponúknuť skutočne finančne nenáročnú dovolenku, na ktorej môžete spoznávať džungle aj indický oceán.

Thajsko

Thajsko aj spoločne s Vietnamom sú takzvanými klenotmi juhovýchodnej Ázie. Ide o jedny z najlacnejších krajín a ak budete mať šťastie aj na cenu leteniek, celá dovolenka vás vyjde sotva len pár stoviek eur.

Brazília

Ako by to bolo, keby vám neponúkneme aj jednu americkú lokalitu. V pomere cena/exotika vyhráva jednoznačne obrovská Brazília. Je tu však trochu problém s bezpečnosťou a bez skúseného sprievodcu neodporúčame opúšťať rezorty.

Indonézia

Pri poslednej destinácii sa vrátime do juhovýchodnej Ázie a Oceánie. Konkrétne do malebnej krajiny Indonézie. Najobľúbenejšími destináciami v tejto krajine sú ostrovy Bali a Lombok, ktoré sú však plné turistov. Ak chcete krajinu spoznávať, vyberte si menej frekventované miesta.