Poznáte to. Sú detaily, ktoré si všimnete na každom človeku a dokážu vám pokaziť celkový dojem. A zvlášť ženy sú pod väčším drobnohľadom iných žien. Preto by ste si mali dať záležať na tom, aby ste boli vždy upravená a nepokazila si imidž ešte predtým, ako vás druhá osoba spozná. Ktorým stylingovým prehreškom sa treba rázne vyvarovať?

 

Veľké odrasty

Vlasy sú vraj korunka krásy. Sú vidieť už z diaľky a zvlášť ženy si ich všímajú kritickejším očkom ako muži. Preto udržiavajte svoje vlasy v kondícií. Raz za mesiac navštívte dobrú kaderníčku, ktorá obnoví farbu vlasov, prípadne melír a zastrihne vám vlasové končeky. Dbajte na to, horšie ako odrasty sú len mastné vlasy.

Okúsané nechty a zlúpaný lak

Keď vlasy sú naša korunka krásy, ruky sú naša vizitka. Ruky patria v rámci neverbálnej komunikácie k najviac všímaným častiam tela, ktoré nám pomáhajú komunikovať. Veríme, že nie vždy sa dá udržať si ruky a nechty tip top. Ale snažte sa aspoň raz za týždeň si spraviť poriadnú manikúru. Prejdite si pilníkom všetky nechty, skráťte ich a upravte im tvar. Potom si naneste váš obľúbený lak na nechty a nechajte poriadne zaschnúť. Ak nemáte čas na také procedúry, investujte do gélových nechtov, vďaka ktorým budú vaše ruky vždy upravené a treba ich upravovať len zhruba raz do mesiaca.

Tmavý make up

Je umenie vybrať make up, ktorý je identický s farbou vašej pleti. Okrem toho, že naša tvár nie je sfarbená na každom mieste rovnako, v drogériách pod umelým svetlom sa vyberá naozaj ťažko. Preto pri výbere make upu buďte nenamaľovaná a každý odtieň si choďte skontrolovať na denné svetlo.

Fľaky a pokrčené oblečenie

Nie je nič horšie ako špinavé, nie práve voňavé pokrčené oblečenie. Udržiavajte si svoje oblečenie v čistote a perte ho priebežne podľa potreby. Nespoliehajte sa na to, že ten drobný fľak si nikto nevšimne! Dobrá rada pre vás – oblečenie si žehlite hneď po vyschnutí. Keď ho práve budete potrebovať sa vám nemusí chcieť a trapas je na svete.

Páčil sa vám článok?