Ešte nedávno boli v móde výrazné farby vlasov. Na ulici ste mohli vidieť blondíny s takmer bielymi vlasmi, čiernovlásky, brunetky, ktorých farba vlasov bola jednoliata a len ťažko by ste v nej hľadali nejaké odtiene. Do módy sa však vracia prirodzenosť vo všetkom. V nechtoch, pleti, obočí a aj vo vlasoch.

 

Pracujte so svojou farbou vlasov

Kaderníci tvrdia, že ideálny odtieň vlasov je buď o tri odtiene svetlejší, alebo tmavší ako je vaša prirodzená farba vlasov. Tieto odtiene by mali vašu pleť rozžiariť a ešte stále by mal váš vzhľad pôsobiť prirodzene. Okrem toho, čím viac zosvetľujete vlasy, tým viac sa ničí ich štruktúra. S ľahkým zosvetlením alebo stmavením nič nepokazíte a zachováte si zdravú hrivu a hustotu vašich vlasov.

Nedokážete sa vzdať blond?

Dlhoročné blondíny môžu mať problém vzdať sa svojej blond farby. Nejde tu len o zvyk. Blondíny sú zvyknuté, že vo všeobecnosti priťahujú viac pozornosti ako napríklad brunety. Je to skôr o vašom sebavedomí. A okrem toho, nemusíte sa úplne vzdať blond farby. Nechajte si trochu vyrásť vlasy od korienkov a požiadajte kaderníčku, aby vám melírom spravila jemný prechod medzi blond farbou a vašou prirodzenou farbou vlasov. Uvidíte, výsledok vás očarí. Vaše vlasy budú pôsobiť prirodzenejšie a vy celkovo mladšie. Takýto štýl pôsobí viac dievčensky a jeho výhodou je fakt, že je nenáročný na údržbu a odpadnú vám pravidelné návštevy u kaderníčky.

Vaše vlasy sa vám poďakujú

Roky ste zaťažovali vaše vlasy zosvetľovaním alebo farbením. Je čas ich dať trochu do poriadku a postarať sa o ne. Nechajte si spraviť výživnú vlasovú kúru a nezanedbávajte pravidelné podstrihnutie končekov. Zdravé vlasy s prirodzenou farbou budú pôsobiť neodolateľne. Aj bez peroxidovej blond farby pritiahnu všetky pohľady.

Páčil sa vám článok?