S príchodom vyšších májových teplôt prišlo na Slovensku aj to, na čo sme dlho čakali – ďalšie, tentoraz naozaj výrazné uvoľnenie koronavírusových opatrení. Čo si môžeme konečne po niekoľkých mesiacoch naplno vychutnať a na čo sa môžeme pravdepodobne tešiť pri ďalšom uvoľňovaní? 

Prechádzka po meste bez rúška 

Konečne sa môžete prejsť so psíkom alebo na zmrzlinu bez rúška. Existuje však pravidlo, že môžete byť od iných ľudí vzdialení najmenej 5 metrov. Preto si určite rúško pribaľte do vrecka pre prípad, že by sa okolo vás pohybovalo viac ľudí s rovnakým nápadom na prechádzku, aký máte vy. 

Jedlo v obľúbenej reštaurácii 

Nielen terasy, ale aj vnútorné priestory konečne dostali zelenú a vy sa tak opäť môžete vrátiť do kaviarní, reštaurácií a barov, podporiť slovenskú ekonomiku a vychutnať si obľúbené jedlo, kávu alebo pivko vo svojom najmilšom podniku bez obáv a úplne legálne. 

Prvé koncerty a diskotéky 

Nové opatrenie hovorí aj o otváraní hromadných podujatí, zatiaľ do 100 ľudí. Veríme však, že tento počet sa rozšíri až na sľubovaných 1 000 ľudí. Do tohto počtu sa už spoľahlivo zmestia aj menšie festivaly, ktoré by tento rok nahradili všetky veľké známe slovenské letné festivaly. 

Pohodové nakupovanie 

Posledné nariadenia upravili počet ľudí v obchodných prevádzkach z jedného nakupujúceho na 25 metrov štvorcových plochy – na jedného nakupujúceho na 15 metrov štvorcových plochy. V praxi to znamená, že v takom 150 metrovom obchode bude môcť byť naraz 10 ľudí a nie len 6. Pred obchodmi očakávame menšie rady a tým pádom sa skráti aj čas strávený čakaním. 

Kedy prídu na rad kúpaliská? 

Slovákov hneď po cestovaní do zahraničných destinácií najviac zaujíma, kedy sa konečne otvoria kúpaliská, wellness centrá a ostatné vodné atrakcie. Predpoklad je, že by sa tak mohlo stať už o dva týždne, samozrejme, za prísnych epidemiologických opatrení. Verme však, že tohtoročnú kúpaciu sezónu si aspoň u nás na Slovensku vychutnáme na plno.

Páčil sa vám článok?