Epilácia, depilácia, holenie, vosk… Na odstraňovanie chĺpkov existuje mnoho metód, ktoré nám majú zaručiť hladké nohy, niektoré aj niekoľko dní či týždňov. Ak ste doteraz používali len klasickú žiletku, verte, že existujú ďalšie metódy, ktoré sú efektívne. Aké spôsoby odstraňovania chĺpkov existujú a čomu sa radšej vyhnúť?

 

Prvá možnosť: depilácia

Pri depilácií neodstraňujeme celý chĺpok, ale iba časť, ktorá pretŕča nad kožou. V podstate chĺpok len zrežeme a on si pokojne rastie ďalej. Preto depilácia znamená len krátkodobé odstránenie problému, ktorý o dva dni znova príde a vy budete musieť svoje nohy depilovať znova. Problém je o to horší, čím tmavšie chĺpky máte.

Efektívnejší spôsobom je epilácia

Pri epilácií odstraňujeme celý chĺpok, čiže aj s korienkom. To znamená, že chĺky nemusíme očakávať hneď, ale nejakú dobú potrvá, kým znova narastú. Čiže epilácia je efektívnejší spôsob odstránenia chĺpkov. Ale aj nepríjemnejší a bolestivejší ako klasická depilácia.

Holenie žiletkou?

Holenie žiletkou patrí medzi depilačné odstraňovanie chĺpkov, to znamená, že chĺpkov vás zbaví na krátku dobu. Výhodou holenia žiletkou je, že nebolí a nemusíte očakávať nejaké výrazné prejavy podráždenia kože. Dôležité je zaobstarať si kvalitný depilačný krém, ktorý ochráni vašu pokožku. Nezabudnite pravidelne meniť žiletku, aby ste si cez kožu nezaniesli do tela nejakú infekciu.

Aj voskové pásiky sú fajn, ale..

Voskové pásiky vyrábajú rôzne značky, preto máte možnosť otestovať tie, ktoré vám budú vyhovovať najviac. Tento druh odstraňovania chĺpkov patrí medzi epilačné metódy, ktoré vám teda odstránia chĺpok aj s korienkom. Výsledky efekt by vám mal vydržať niekoľko týždňov. Avšak strhávanie je bolestivé. Ale prežitelné a máte nejaký čas pokoj od odstraňovania chĺpkov.