Prišla jeseň a s ňou pochmúrne daždivé dni, ktoré nám nepridávajú na nálade. Náladu si však môžete vylepšiť jesennými dekoráciami, ktoré premenia váš byt na útulné miestečko, do ktorého sa budete tešiť. Prinášame vám jesenné bytové inšpirácie, ktoré vám vyčaria dobrú náladu.

 

Farby, farby, farby…

Už dlho rozmýšľate nad premaľovaním celého bytu? Jeseň je ideálny čas! Kvôli počasiu nebude možné tráviť toľko času vonku ako predtým, preto sa môžete do toho pustiť. Inšpirujte sa farbami, ktoré práve panujú vonku. Žltá, oranžová, odtiene hnedej a červenej. To sú jesenné farby, ktoré vám prinesú jeseň aj do vášho interiéru. Nebojte sa, u vás doma to nebude pôsobiť tak pochmúrne ako vonku. Tieto farby sú patria medzi teplé farby a pocitovo vás dokážu zahriať. Neostaňte len pri jednofarebných interiéroch, smelo tieto farby kombinujte!

Niekedy stačí vymeniť dekorácie

Váš interiér nemusí prejsť zásadnou zmenou, aby ste si dovnútra privolali jeseň. Niekedy stačí staviť na sezónne dekorácie. Vymeňte vaše bežné podušky, koberce, závesy a vázičky za tie s jesennou tematikou. Dekorácie vedia zmeniť vzhľad celého interiéru na nepoznanie.

Prineste si prírodu domov

Najjednoduchšou inšpiráciou, ako si vytvoriť v byte jesennú atmosféru, je priniesť si prírodu domov. Vytvorte si výzdobu z gaštanov, z pestrofarebných listov, z ktorých spravíte obraz a dáte zaskliť. Prineste si z lesa šípky a dajte do vázičky. Veď počas vianoc robíme takéto dekorácie bežne z vetvičiek ihličnanov, tak prečo nie aj počas jesene?

Teplo vám spravia sviečky

Milujete sviečky? Teraz je ten pravý čas, aby ste ich naaranžovali do vášho interiéru! Prinesú do vášho bytu potrebné teplo a svetlo, ktoré vám bežné lampy nevytvoria. Sviečky znamenajú romantiku a tú pravú jesennú atmosféru. Zaobstarajte si rovno svietnik, ktorý váš všedný interiér obzvláštni.

 

Páčil sa vám článok?