Na ženy je čo sa týka správania spoločnosť o dosť prísnejšia. Nad niektorými vecami sa pri mužoch nepozastavujeme, avšak na ženách nám prekážajú. Žena by sa mala kontrolovať pri každej príležitosti a udržať si úroveň. Ktorých trapasov by sa žena mala vyvarovať, aby si nespôsobila spoločenské faux-pas?

 

(Ne)ovládanie svojho tela

Určité telesné prejavy sa v spoločnosti neprípustné, či už ide o ženu alebo o muža. Avšak ženy by si mali dávať o niečo väčší pozor, pretože nad čím u muža mávneme rukou, môže pri žene pobúriť a nepríjemne zaškatuľkovať. Ženy by mali mať plnú kontrolu nad svojím telom a v spoločnosti sa zdržať všetkých telesných prejavov, ktoré sú síce úplne prirodzené, avšak do spoločnosti sa skutočne nehodia. Hovoríme predovšetkým o grganí, mľaskaní, kašlaní bez zakrytia úst rukou a ďalších prejavoch, ktoré pôsobia na druhých ľudí nepríjemne.

Špinavé a zničené oblečenie

Či si to už chceme priznať alebo nie, prvý dojem si robíme na základe vzhľadu, až potom príde na rad komunikácia, osobnosť a podobné črty. Nie je nič horšie ako žena, ktorá má na sebe špinavé, fľakaté alebo zničené oblečenie. Preto by ste si starostlivo mali udržiavať svoj šatník, aby bol vždy čistý a zničené oblečenie by ste si mali z neho vyradiť. Mali by ste pretriediť aj tie kúsky, ktoré stratili svoju pôvodnú formu, tvar, vyprali sa alebo pri čiernych kúskoch strácajú farbu. Čisté a slušné oblečenie je vždy základ, pri akejkoľvek príležitosti.

Nadmerné požívanie alkoholu na verejnosti

Alkohol. Snáď nikto nepôsobí v alkoholovom opojení dobre. Opitých ľudí podveme odsudzujeme. Predstavte si, čo sa potom hovorí o opitých ženách? Nehovoríme, že by ste mali alkohol úplne vypustiť. Avšak v spoločnosti by ste mali poznať svoju mieru a neprekročiť ju, pretože ľudia si na opité ženy rýchlo spravia názor. Odporúčame si dať v spoločnosti jeden, maximálne dva poháre vína a skončiť.

Páčil sa vám článok?