Ak ste kreatívna duša a medzi vaše záľuby patrí ozdobovanie, kreslenie alebo modelovanie keramiky, tento článok bude práve pre vás. Na umelecké tvorenie sa dajú použiť naozaj rôzne materiály, ktoré vás nemusia stáť naozaj veľa peňazí. Veľa materiálov nájdete aj u seba doma. Napadlo vám, že by ste mohli využiť aj obaly od potravín a skrášliť svoj domov?

 

Dekorácie zo sklenených nádob

Ak často kupujete džemy, zaváraniny, majonézy a ďalšie potraviny v skle, určite ich nevyhadzujte. Hodia sa nielen vtedy, keď idete zavárať, ale môžete si z nich vytvoriť originálne dekorácie, ktorými si ozdobíte váš domov. Dajú sa využiť ako handmade vázičky na kvety. Stačí ich obaliť do papiera, na ktorý nakreslíte motívy podľa vášho gusta a zafixovať lepiacou páskou, aby boli odolné voči vode. Kreativite sa medze nekladú, preto môžete siahnúť po farebných papieroch, nalepiť na ne vystrihovačky, prípadne nakresliť niečo temperkami alebo farebnými ceruzkami.

Krabičky od čaju

Ak ste milovníčkou čaju,  často vyhadzujete krabičky od čaju. Odteraz si ich odkladajte. Môžete ich využiť ako dekoráciu do bytu, stačí ich správnym spôsobom vyzdobiť. A ich použitie? Môžete ich využiť do obývačky na poličky a schovať do nich drobnosti, ako sú napríklad karty, gombíky alebo iné drobné veci, ktoré potrebujete niekde umiestniť. Stačí ich obaliť papierom a vyzdobiť podľa vášho vkusu.

Sklené nádoby z kávy

V takmer každej domácnosti sa pije káva. Výhodou týchto nádob je, že sú väčšie a to znamená, že v nich môžete skladovať viac vecí ako v bežných zaváraninách od džemu. A ako ich využiť? Poslúžia ako nádoby na cestoviny, fazuľu, hrach, múku, čokoľvek, čo potrebujete skladovať v sklenej nádobe. Môžete zabiť dve muchy jednou ranou. Ak nemáte dostatok miesta v kuchyni, vyzdobené nádoby od kávy môžete umiestniť nad kuchynské skrinky, čím vyriešite problém s priestorom.