Zvoliť správny darček pre milovanú osobu býva náročné. Buď sa bojíte, že sa netrafíte do vkusu, veľkosti alebo preferencií. Avšak existujú darčeky, ktoré potešia naozaj všetkých. Sú nimi šperky, prípadne prstene s drahými kameňmi.

Narodenie dieťaťa

Narodenie dieťaťa je najsilnejší moment v živote. Prvýkrát uvidíte svoje dieťatko, na ktoré ste deväť mesiacov čakali. A mali by ste nejakým spôsobom ,, poďakovať” svojej partnerke za skvelý výkon, ktorý predviedla pri pôrode. Verte mi, naozaj si zaslúži. A nič ju nepoteší viac ako šperk. Skúste staviť na prstene s drahými kameňmi. Partnerka bude dojatá, ako veľmi ju milujete a vážite si ju.

Výročie

Výročie svadby si zaslúži špeciálny darček. Musíte sa predsa odmeniť za to, že ste vydržali spolu takú dlhú dobu. Aj tu platí, že keď nie ste si istý darčekom k výročiu, zvoľte šperk. Prstene s drahými kameňmi, náhrdelníky, retiazky. Výber necháme na vás, ale dajte si záležať.

Zásnuby

Zásnubný prsteň sa väčšinou nosí celý život. Preto by mal odzrkadľovať spoločenský status nositeľky a aj jej vkus. Preto sa nebojte zobrať sestru alebo kamarátku na pomoc, avšak predtým skúste o svojej partnerke zistiť aspoň pár vecí. Miluje prstene s drahými kameňmi alebo jej postačí zirkón? Je jej štýl výstredný alebo klasický? Je introvertka alebo extrovertka? Odpovede na tieto otázky vás nasmerujú pri výberu toho pravého prsteňa.

Promócie

Šperky ako darček sa hodia len v prípade, že ste rodičia alebo krstní promujúceho. Od kamarátky by vyznel takýto dar veľmi zvláštne, zvlášť vyvoláva veľký záväzok.

Ak spĺňate prvú podmienku, smelo čítajte ďalej. Promujúci si zaslúži sa svoj výkon na vysokej škole nejakú pozornosť. Preto si nechajte v klenotníctve poradiť, aké druhy šperkov sa pri tejto príležitostí dávajú.