Možno sa cítite v súčasnom zamestnaní nespokojná. Veľa žien sa vyjadrilo, že si svoj život predstavovali úplne inak. Chceli byť lepšie platené, mať viac voľnosti a času na svoje záľuby a rodinu. Bývala učiteľka sa cítila tak isto. Jedného dňa vzala osud do svojich rúk a za pár mesiacov sa jej úplne zmenil život.

Melyssa Griffin bola čerstvá absolventka pedagogiky, ktorá sa presťahovala do Japonska. Našla si tam prácu učiteľky na prvom stupni. Bola nadšená, že si vyskúša život v cudzej krajine a bude robiť to, čo ju baví.

Prebudenie sa do reality

Po pár mesiacoch si uvedomila, že táto práca ju nenapĺňa. Chodila domov vyčerpaná a znechutená. Plat tiež nestál za veľa. Premýšľala nad tým, že to zabíja jej kreativitu. Áno, sem tam chystala nejaké prospekty do školy a organizovala pre deti večierky, ale to jej nestačilo. Zľakla sa, že by mala celý život žiť takto.

Prišlo rozhodnutie

Vtedy ju napadlo riešenie. Nájde si záľubu, pri ktorej sa kreatívne vyžije a bude ju baviť. Založila blog The Nectar Collective a začala každú minútu svojho voľného času tráviť písaním. Celkom jej išiel dizajn, preto na stránku umiestnila svoju ponuku služieb. A objednávky sa začali hrnúť, Melyssa bola pracovne veľmi vyťažená. Presťahovala sa naspäť do USA. Dlhé mesiace písala a dizajnovala webstránky.

Založenie online biznisu

Ak ste si mysleli, že tu príbeh končí šťastným happyendom, sklamem vás. Melyssa potiahla som biznis na vyšší level a začala monetizovať svoj blog affiliate marketingom. Zistila, že jej to vynáša slušné peniaze a nepotrebuje pri tom tráviť toľko času ako pri dizajnovaní stránok. Vrhla sa do toho na sto percent a za pár mesiacov zarábala desaťtisíce dolárov mesačne.

Ako žije Melyssa teraz?

Melyssa teraz učí ďalších kreatívcov a online podnikateľov, ako založiť svoj online biznis, vytvoriť a predávať kurzy a priviesť ľudí na web. Jej kurzy sú medzi ľuďmi veľmi úspešné. Okrem toho na jej blogu môžete nájsť podcasty, ktoré sú nahraté vždy s nejakou úspešnou osobnosťou.

 

Páčil sa vám článok?