Dostali ste darček, o ktorom ste vždy tajne snívali. Váš partner vám dal k výročiu diamantové náušnice a vy ste celá bez seba. Už teraz si predstavujete, ako vám ich budú priateľky závidieť. Aby vám však dlho slúžili a vydržali, musíte sa o ne starať.

Uchovanie

Spôsob, ako a v čom budete držať vaše diamantové náušnice, veľmi ovplyvní životnosť vašich diamantových náušníc. Tento šperk je veľmi drahý a vydrží veľa, avšak predsa len nenechávajte nič na náhodu a dajte si pozor na to, kde budete mať uložené náušnice, keď ich nebudete mať práve na sebe.

Neodporúčame ich len tak pohodiť do vašej šperkovnice k ostatným diamantovým šperkom. Pokojne ich majte odložené v krabičke, v ktorej ste ich dostali a dajte ich na bezpečné miesto. Myslite na to, aby k ním nemali prístup vaše malé deti alebo domáci miláčikovia. Mohli by ich veľmi vážne poškodiť, hoci nechtiac.

Kozmetické prípravky a šperky

Tak ako pri bižutérií, aj šperky veľmi nemajú v obľube kozmetické prípravky. Platia tu rovnaké pravidlá ako pri vašich kruhových bijou náušniciach, len tie pravidlá sa tento raz oplatí dodržať. Najskôr sa oblečte, potom na seba dajte kozmetické prípravky, ktoré potrebujete (vrátane laku na vlasy) a až potom na seba dajte svoje perlové náušnice.

Pri iných šperkoch, ako sú napríklad náhrdelníky, odporúčame nestriekať sa parfumom na miesto, ktoré sa bude dotýkať s náhrdelníkom.

Pozor na vlasové doplnky

Veľmi často sa stávajú nehody, za ktoré môžu vaše vlasy. Ani nie tak vlasy, ako doplnky v nich. Zvyknú sa zachytiť o náušnice a odtrhnúť ich. Preto dodržiavajte tento postup. Predtým, než si dáte svoje diamantové náušnice, spravte si vlasy, nalakujte si ich a ozdobte si ich doplnkami. Až potom si nasaďte náušnice. Pri opačnom garde si dajte najskôr dole náušnice a až potom pokračujte ostatnými vecami. Vyhnete sa tak nepríjemným a možno nezvratným poškodeniam.

Páčil sa vám článok?