Niektoré druhy šperkov patria jednoducho medzi tie drahšie. Nie len, že stoja viac peňazí, sú aj vzácnejšie, vyzerajú lepšie a vytvoríme si k nim lepší vzťah. Ktoré typy šperkov to sú a čím sú práve oni také zvláštne?

Diamantové šperky

Diamant patrí medzi najvzácnejšie kamene na svete a od toho sa odráža aj jeho cena. Je výnimočný svojou čistotou, pevnosťou ale najmä dokonalými tvarmi, o ktoré sa brúsením postará skúsený odborník na šperky. Diamantovým šperkom nikdy nič nepokazíte.

Perlové šperky

Perly sú tajomné ako oceán, z ktorého pochádzajú. Práve pre to a pre svoju jedinečnosť, z ktorej sa rodia, sú také obľúbené medzi všetkými ženami. Perlovým šperkom dáte žene najavo jej výnimočnosť, keďže rovnako aj každá perla je výnimočná.

Šperky s drahými kameňmi

Rôzne drahé kamene dokážu hrať tisíckami rôznych farieb. Odhadnúť, ktorý sa dokonale hodí obdarovanej osobe, môže byť niekedy namáhavé. Výsledok však určite stojí za to, nakoľko s takýmto šperkom sa každý jeho majiteľ rád pochváli.

Zlaté šperky

Zlato nevyšlo z módy. Okrem toho, že v obchodoch figuruje aj ako samostatný typ šperku, používa sa na retiazky a telo prsteňov, náramkov a náušníc, do ktorých sa vsádzajú diamanty, perly a drahé kamene, ale aj iné typy ozdôb.

Unikátne šperky

Niektoré šperky sú jedinečné, lebo ich vyrobil svetoznámy šperkár, sú len jediným exemplárom na Zemi alebo boli vyrobené pri špeciálnej príležitosti na mieru. Ide o tie najvzácnejšie a najosobnejšie šperky, aké môže niekto dostať.