Snáď nikto nemá rád prechodné obdobia, najmä kvôli obliekaniu sa. Ráno je ešte hmla, cez deň sa človek spotí, a večer si zase na seba môže hodiť ďalšie dve vrstvy oblečenia. Poďme proti tomuto neduhu bojovať a vyberme si čo najpohodlnejšie prechodné oblečenie.

Materiál je rozhodujúci

Vlnené svetre sú síce evergreen, no hodia sa maximálne tak pod zimnú bundu. Na jar by nám v nich bolo zima a na jeseň by zase cez výpletové dierky fúkal vietor. Softshellové bundičky sa dnes už vyrábajú aj v moderných dizajnoch a sú veľmi praktické najmä kvôli možným pripínateľným vrstvám a nepremokavému povrchu.

Strih, ktorý vám sadne

Chodiť poobliekaný ako vo vreci možno niekto považuje za moderné, určite však takéto riešenie nie je vkusné pre dospelého inteligentného človeka. Vyberte si vždy preto radšej dlhšie, aby ste trafili správny strih, ktorý vám sadne ako uliaty. Príliš tesné oblečenie zase pôsobí nedbanlivo, akoby sme nemali čas si kúpiť nové, keď sme už z neho vyrástli.

Nefučí vám na kríže?

Krátke bundičky určite patria do modernej škály dnešných mladých dievčat. Tieto však ešte nemyslia na zdravotné problémy, ktoré si môžu takýmto konaním privodiť. Rozumné je však kúpiť si bundu minimálne do polovice zadku, najlepšie až pod zadok. Veď aj kabátiky po kolená vyzerajú štýlovo, keď majú správny strih a farbu,  

Zladíte s hocičím

Kúpiť si fialovú alebo oranžovú prechodnú bundu by mohol byť problém pri zlaďovaní sa so zvyškom vášho šatníka. Vyberajte si preto vždy neutrálne farby, ktoré vám budú ladiť s akýmikoľvek nohavicami a topánkami. Top farby sú šedá, hnedá, čierna a prípadne tmavomodrá.

Skúste nové doplnky

Ak sa vám zdá vaše prechodné oblečenie príliš fádne, nebojte sa experimentovať s priliehavými klobúčikmi, farebnými šálmi, či brošňami. Takisto aj extravagantná kabelka môže zaujať v dave.  

Páčil sa vám článok?