Keď chceme, aby naša práca bola efektívna, musíme sa správne mentálne naladiť, no hlavne tomu musíme prispôsobiť naše pracovné prostredie. Musíme sa cítiť pohodlne a vyvarovať sa stiesnenosti.

Stolička je základ

Ak trpí naša chrbtica, trpí aj naša hlava, a naša múza sa často schová aj za bolesti iných častí nášho tela. Základ je preto sedieť v správnej polohe a na ergonomicky tvarovanej stoličke. Žiadne tvrdé plastové či kovové sedáky, na nich by naše pozadie a chrbát veľmi trpeli. Vyberte si radšej polohovateľnú stoličku, pri ktorej si nastavíte aj správnu výšku vzhľadom k pracovnému stolíku.

Aby sa na stôl všetko zmestilo

Mať stôl veľký ako bratislavské letisko môže byť výhoda, keď skladáte puzzle s 5000 dielikmi. Ak však chcete mať kanceláriu praktickú, mali by ste na ktorúkoľvek časť stola pohodlne dosiahnuť bez akýchkoľvek akrobatických úkonov. Čo sa týka veľkosti, voľte zlatú strednú cestu pri súčasnom zachovaní praktickosti a dostatočnej priestrannosti.

Nebojujte s priestorom

Ak vás obmedzujú rozmery miestnosti, skúste využiť rôzne šikovné rohové či vysúvacie riešenia stolíkov. Police a skrinky môžu byť vysoké až po strop, nie všetky materiály predsa používate denne, a pri kvalitných a pevných nábytkoch môžete archiváciu umiestniť aj na vrchné miesta.

Závesné regály a skrinky

Estetické regáliky na reprezentatívne knihy, a inteligentné presklené skrinky dodajú kancelárií šmrnc. Nebojte sa experimentovať a neobmedzujte sa na bežné strohé kancelárske riešenia. Buďte inovatívni a kreatívni čo sa týka farieb aj tvarov. Uzamykateľné skrinky na kolečkách pokojne schovajte pod stôl. Kancelária predsa vždy môže vyzerať aj moderne a štýlovo.

Keď zariaďujete veľkú kanceláriu

Myslite vždy na to, aby priestor po zariadení pôsobil konzistentne. Určite preto vyberajte z rovnakého druhu nábytku, maximálne vyberte zopár extravagantných kúskov na osvieženie. Rohové stolíky s praktickým nadstavcom na monitor by v modernej kancelárii nemali chýbať rovnako, ako kreatívne úložné priestory, klimatizácia, a zopár rastliniek na oživenie.