Minimalizmus

Kedysi bolo IN mať v obývačke množstvo skríň, mať veľa skriniek v kuchyni a celkovo zariadiť domácnosť množstvom nábytku. Možno ani tak nešlo o dizajn, ale o praktickosť. Ľudia si všetko odkladali v štýle veď sa nám to môže niekedy zísť. Preto boli domácnosti preplnené, čo bolo náročné aj na upratovanie. Dnes je IN minimalistický štýl. Minimalizmus v množstvo nábytku, v dizajne, ale aj nemať viac, ako naozaj potrebujete. Skúste sa nad tým zamyslieť a zariadiť si domov v minimalistickom štýle.

 

Minimalizmus vecí

Možno patríte k ľuďom, ktorí neradi vyhadzujú veci a všetko skladujú, pretože je im ľuto vyhodiť veci. Či už je to kvôli tomu, že k týmto veciam majú citový vzťah alebo sa môžu niekedy hodiť. Avšak poradíme vám jednu vec. Spravte poriadnu generálku vašej domácnosti.

 

Vytrieďte veci, ktoré potrebujete, ktoré by ste teoreticky mohli niekedy potrebovať a ktoré ste nepoužili už viac ako dva roky. Poslednú skupinu veci bez výčitiek vyhoďte alebo darujte na charitu. Veci, ktoré by sa vám mohli niekedy hodiť ešte raz pretrieďte a nechajte si naozaj len tie, ku ktorým máte skutočný citový vzťah a odložte ich do pivnice. Verte nám, že ten pocit po tom skutočne stojí za to a poriadne odľahčíte vašu domácnosť.

Minimalizmus v množstve nábytku

Keď budete mať menej veci, nepotrebujete ani také množstvo nábytku, aké by ste si možno mysleli. Pri kúpe nábytku si poriadne premyslite, či ten kúsok skutočne potrebujete a snažte sa vyberať zostavy, ktoré sú poskladané z menšieho množstva kusov.

 

Tento krok aplikujte hlavne pri obývacích zostavách, skúste sa toho držať aj pri kuchyni a ostatných miestnostiach vášho bytu. Hlavne v kuchyni skladujeme priveľa potravín, ktoré ani nepotrebujeme. Nerobte väčšie nákupy ako na týždeň. Hlavne kupujte len potraviny, ktoré potrebujete.