Možnosť pracovať z domu je snom každého študenta alebo mladého človeka. Už len ak niekto vo firme dostane 1-2 dni do týždňa homeoffice, jeho svet sa otočí o 180 stupňov a zrazu spozná krásy normálneho života bez neustáleho trápenia niekde v kancli. Kde však takúto prácu nájsť? Skúste tieto alternatívy.

Písanie odborných prác

Máte vysokú školu, talent na písanie a odborné znalosti z určitej oblasti? Venujte sa písaniu záverečných prác a publikácií odborných článkov. Ľudí, ktorí sú schopní napísať kvalitnú vedeckú prácu je stále málo, a preto budete v tomto smere vítaní z každej strany.

Marketingová agentúra/freelancer

Pre štúdium marketingu sa rozhoduje veľké množstvo mladých ľudí. Myslia si, akí sú kreatívni, ako im to ide a aké to bude celé funny a cool. Realita je niekde inde, nie ako z amerického seriálu a už pri písaní prvej záverečnej práce to mnohí vzdajú. Napriek tomu máme na Slovensku stovky skvelých marketérov, z ktorých väčšina pracuje práve z domu.

Účtovníčka

Či už budete robiť daňové priznanie pre celé sídlisko alebo si vás najmú nejaké malé firmy z okolia na robenie výplat, môžete sedieť doma, piť kávu a pracovať v pokoji so zložitými a dôležitými číslami. Vašu fyzickú prítomnosť vo firme nikto nikdy vyžadovať nebude.

Programátor

Aj programátorčina je odbor, ktorú väčšina študentov zanechá predtým, ako odovzdá svoju záverečnú prácu. Programovať sa však aj tak najlepšie naučíte sami doma. Samozrejme za predpokladu, že na to máte talent.  

Dispečing

Dispečeri sú na Slovensku stále relatívne novým pojmom. Väčšina ľudí si myslí, že sú to pracovníci call centier, čo je však úplná hlúposť. Medzi najčastejších dispečerov zahŕňame dispečerov taxi služieb a kamiónovej dopravy.  Ich práca spočíva v tom, že sedia doma a dvíhajú telefóny, na základe ktorých následne upresňujú trasy vodičov.