Tmavé kruhy pod spodnými viečkami sú bežné u mužov aj žien. Tmavé kruhy môžu spôsobiť, že vyzeráte staršie ako v skutočnosti ste. Preto je potrebné sa ich zbaviť a to čo najskôr.

Tmavé kruhy sa najčastejšie vyskytujú u ľudí, ktorí:

 • sú starší
 • majú genetickú predispozíciu k tomuto stavu
 • pochádzajú z nebielych etnických skupín (tmavšie odtiene pokožky sú náchylnejšie na hyperpigmentáciu v okolí očí)
 1. Zbavte sa kruhov pod očami: Naneste studený obklad

Studený obklad môže pomôcť znížiť opuch a zmenšiť rozšírené krvné cievy. To môže znížiť výskyt opuchov a dopomôcť k odstráneniu tmavých kruhov. Zabaľte niekoľko kociek ľadu do čistej handry a naneste ju na oči. Handru môžete navlhčiť aj studenou vodou a aplikovať na pokožku pod očami po dobu 20 minút. Tento postup opakujte, ak sa látka zahreje alebo ak sa ľad topí.

 1. Zbavte sa kruhov pod očami: Doprajte si spánok

Viac spánku môže tiež pomôcť znížiť výskyt tmavých kruhov. Nedostatok spánku môže spôsobiť, že vaša pokožka bude bledá, čím sa zviditeľnia tmavé kruhy. Doprajte si sedem až osem hodín odpočinku, aby ste zabránili objaveniu tmavých kruhov.

 1. Zbavte sa kruhov pod očami: Zdvihnite hlavu

Kým pri tvorbe tmavých kruhov pod očami môže hrať dôležitú úlohu deprivácia spánku, niekedy je to presne o tom, ako spíte. Zodvihnite hlavu pomocou niekoľkých vankúšov, aby ste zabránili zhromažďovaniu tekutín pod vašimi očami, čo môže spôsobiť, že budú vaše oči budú opuchnuté.

 1. Zbavte sa kruhov pod očami: Použite namočené čajové vrecká

Aplikácia studených čajových vriec na vaše oči môže vylepšiť ich vzhľad. Čaj obsahuje kofeín a antioxidanty, ktoré môžu pomôcť stimulovať krvný obeh, zmenšiť krvné cievy a znížiť zadržiavanie tekutín pod kožou. Namočte dva vrecká čierneho alebo zeleného čaju do horúcej vody na päť minút. Nechajte vychladnúť v chladničke po dobu 15 až 20 minút. Po ochladení naneste čajové vrecká na zatvorené oči na 10 až 20 minút. Po odstránení prepláchnite oči studenou vodou.

 1. Zbavte sa kruhov pod očami: Lekárska pomoc

Pre účinnejšie a trvalé riešenie sú k dispozícii niektoré liečebné postupy na zníženie výskytu tmavých kruhov. Medzi najbežnejšie metódy patria:

 • chemické peelingy na zníženie pigmentácie
 • laserová chirurgia na oživenie pokožky a zvýšenie napnutia pokožky
 • lekárske tetovanie na vstrekovanie pigmentu do riedkych oblastí pleti
 • tkanivové výplne na zakrytie krvných ciev a melanínu, ktoré spôsobujú odfarbenie pokožky pod vašimi očami
 • chirurgické implantáty z tukov alebo syntetických výrobkov
Páčil sa vám článok?