Väčšina ľudí má pri upratovaní trošku skrútené zvyky. Umývajú rovné plochy, ako stoly alebo kuchynské linky, no tie plochy a predmety, ktoré chytajú najviac, odignorujú. Ktoré predmety vo vašej domácnosti by mali byť naozaj dôkladne vydezinfikované?  

Kľučky na dverách, oknách a skrinkách 

Ktoré veci chytáte vo vašej domácnosti, ale aj v práci doslova v desiatkach až stovkách-krát za deň? Presne tak, sú to kľučky. Najviac používaná je pravdepodobne kľučka od toalety a kúpeľne, preto by ste ich mali dezinfikovať aj niekoľko-krát za deň. 

Vodovodné batérie 

Vykonáte potrebu, so špinavými rukami chytíte vodovodnú batériu, ruky si umyjete, a znova ju chytíte. Trošku od veci, nemyslíte? Pri používaní vodovodnej batérie na WC ju nezabudnite pravidelne čistiť, alebo si zaobstarajte bezdotykové batérie. 

Mobilný telefón 

Už dávno sa hovorí o tom, že na našich mobiloch je najviac špiny a baktérií. Položíme ich hocikam, chytáme ich rukami aj v obchode a dajte si ruku na srdce. Kedy naposledy ste dezinfikovali svoj mobilný telefón?  

Čelá stoličiek 

Keď odsúvate stoličku od stola, musíte ju chytiť za vrchnú časť operadla. Dokonca aj v kancelárii Marie-Curie, ktorá pracovala celý život s uránom, našli malé množstvo rádioaktivity na opierke jej stoličky, ktorú denne chytala. Nezabudnite tieto miesta tiež riadne umyť. 

Kľúče 

Najmä ak bývate v bytovke, kľúče pcháte tam, kde ich pchá ďalších XY susedov a všetko z ich kľúčov si prenesiete na tie svoje a odtiaľ na ruky a ďalej do domácnosti. Nezabudnite kľúče n háčiku vždy trochu streknúť s dezinfekciou.

Páčil sa vám článok?