Výtok v tehotenstve by mal spĺňať určité parametre a v úplne ideálnom stave by nemal existovať vôbec. V dnešnom článku sa pozrieme na to, čo môže signalizovať výtok v tehotenstve, kedy navštíviť lekára a prečo sa výtoku nemusíte báť v každom prípade.

Výtok v tehotenstve

Výtok v tehotenstve zažíva veľké percento žien. Aj napriek jeho častému výskytu však väčšina tehotenstiev skončí šťastne. Výtok sa najčastejšie vyskytuje v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Ak je číry, nezapácha a jeho objem nie je podozrivo veľký, väčšinou sa nemáte čoho báť.

Kedy volať lekárovi ak sa vám nezdá váš výtok?

V prípade, že je výtok tmavšej farby, zapácha alebo sa spúšťa náhle a vo veľkom množstve, je nevyhnutné, aby ste čo najskôr navštívli lekára. To neznamená, že budete čakať do pondelka a zavoláte sestričke. Mali by ste vyraziť na najbližšiu pohotovosť, kde pre istotu vaše bábätko skontrolujú.

Negatívne spúšťače výtoku tehotných žien

Okrem alkoholu, cigariet a mechanického poškodenia brucha by ste si mali dávať pozor aj na nezdravú životosprávu a stres. Existuje veľké množstvo spúšťačov spontánneho potratu a veľké percento tvoria práve psychické aspekty. Buďte v pohode a aj vaše tehotenstvo bude pohodovejšie.

Bábätko nemusí byť v poriadku

Medzi varovné signály, ktoré kričia,že s bábätkom nemusí byť všetko v poriadku, patria aj mierne bolesti podbruška. Rovnako si dajte pozor aj na to, ak sa predtým aktívne bábätko zo dňa na deň zmenilo na spachtoša a vy necítite žiadne kopance.

Krv nie je dobré znamenie. Vo výtoku v tehotenstve by nemala byť

Ak sa vo výtoku nachádza krv, mali by ste tiež zalarmovať najbližšieho gynekológa v pohotovostnej službe. V pôrodniciach a krajských nemocniciach nájdete ochotný personál 24 hodín denne, preto na vyšetrenie rozhodne nečakajte.

Páčil sa vám článok?