Rozhodli ste sa s partnerom, že teraz je ten správny čas priviesť do rodiny nového člena? Toto rozhodnutie vám totálne obráti život hore nohami, no samozrejme, v tom dobrom slova zmysle. V dnešnom článku máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť zvládnuť prvé mesiace snaženia a pripravia vás aj na samotné tehotenstvo.

Životné rozhodnutie

Dieťa príde do životov niektorých ľudí úplne nečakane a zvládnu to na jednotku. Iní ľudia si takýto krok plánujú dlhšie. Ak ste finančne zabezpečení, máte kde bývať a máte stabilný príjem, nie je dôvod čakať na splodenie bábätka. Dieťa je však záväzok nie na jeden, nie na dva, ale na minimálne 18 rokov. Preto svoje rozhodnutie dobre zvážte.

Vyšetrenia u lekára

Vyšetrenie u lekára by mala byť samozrejmosť. Navrhujeme vám začať klasickou prehliadkou u vášho všeobecného lekára, ktorý vám v prípade potreby odporučí ďalšie testy. Žena by mala prejsť aj komplexným gynekologickým vyšetrením, ktoré môže vylúčiť alebo upozorniť na rôzne očakávané komplikácie.

Eliminujte stres

Stres je jedným z hlavných nepriateľov úspešného počatia bábätka. Chcete do vašej rodiny priviesť nového člena, ktorý vás zahrnie láskou? Láska by mala byť alfou a omegou celého vášho snaženia. Stres je často aj jedným z dôvodov, prečo sa párom nedarí splodiť potomka.

Čo môže urobiť muž

Ak chce muž prispieť k šanci na úspešné splodenie potomka, mal by sa vyhnúť konzumácii alkoholu, fajčeniu, konzumácii jedál plných choresterolu, ale napríklad aj dlhému pobytu v horúcej vode či inému nadmernému prehrievaniu pohlavných orgánov (notebook na nohách, tesná spodná bielizeň a podobne).

Čo môže urobiť žena

Zodpovedná žena by mala pravidelne navštevovať gynekologickú ambulanciu, pred otehotnením zvýšiť príjem kyseliny listovej a dodržiavať zásady správnej životosprávy. Veríme, že sa vám čoskoro podarí priviesť do vašej rodiny krásneho nového člena.

Páčil sa vám článok?