Zima už naplno uderila a to sa stihlo odraziť aj na našom zdraví. V tomto období sme náchylnejší na rôzne choroby, pretože vplyvom vrtochov počasia máme oslabenú imunitu. Obzvlášť ženy by mali byť čo sa týka zimy opatrnejšie, aby na to nedoplatili zdravím. Prečo by ste nemali podceňovať chlad? Čo vám môže spôsobiť?

 

Nepríjemné urologické a gynekologické choroby

Ženy by si obzvlášť v zime mali dávať pozor na svoje zdravie. Vďaka oslabenej imunite, zlému počasiu, vetru a studenému počasiu sú oveľa náchylnejšie na urologické a gynekologické problémy. Problém majú hlavne ženy, ktoré sa nedokážu rozlúčiť s módnymi trendami ani v zime a aj v mrazoch nosia kratučké sukničky, krátke kabátiky a nevhodnú obuv. Preto si aspoň v tomto počasí riadne premyslite, či vám stojí za to riskovať svoje zdravie kvôli módnym výstrelkom.

Kĺby nás vedia potrápiť v každom veku, dávajte si pozor hlavne v zime

Ľudia, ktorí majú problémy s kĺbami už dlhé roky by vám vedeli rozprávať, ako ich vedia kĺby potrápiť. Najviac sa to prejavuje pri zmenách počasia, obzvlášť v zime. Aj keď mimo zimy nemávate problémy, v zime môžu nastať. Stačí, že sa nevhodne oblečiete, zima bude pôsobiť na kĺb a tá bolesť môže byť skutočne nepríjemná. Preto si dávajte pozor obzvlášť na to, kde si v zime sadáte (aby ste nesedeli v prievanie), myslite na to, aby boli vaše členky, boky, kríže a chrbtica chránené.

Zima vie potrápiť aj našu pokožku

Ďalšou časťou tela, ktorú vie zima naozaj nepríjemne potrápiť, je naša koža. V tuhých mrazoch môžeme trpieť na suchú začervenanú pokožku, rôzne lišaje, ekzémy, alergické reakcie na kozmetiku, ktorá vám doteraz sedela. Preto by ste mali v zime vymeniť kozmetiku, ktorú bežne používate a zameniť ju za výživnejšie krémy a séra na olejovej báze. Ak sa vám už nejaké nepríjemné prekvapenie stihlo vytvoriť, neotáľajte a rýchlo navštívte dermatológa, ktorý nasadí správnu liečbu.

 

Páčil sa vám článok?