Akné je typ kožných vyrážok, ktoré trápia hlavne mladých ľudí v období puberty. Niekto prežije pubertu bez jedinej vyrážky s tvárou ako modelingová hviezda a na niekom sa puberte doslova vyblázni. Ako sa účinne zbaviť akné a nepekných fľakov, ktoré po ňom zostávajú? 

Akné nielen v puberte

Hneď na začiatok musíme napísať, že akné sa netýka len pubertiakov. Problémy s akné môžu pretrvávať pokojne aj do päťdesiatky. Ženy môžu mať problémy s akné aj pri prechode. Vo vyšŠom veku však už za akné nie sú zodpovedné len hormóny. Čo všetko spôsobuje ich vznik?

Fľaky po akné

Medzi hlavné zdroje vzniku akné a následných nepekných fľakov je stres a nezdravý životný štýl. S tým sa spája aj používanie nekvalitnej pleťovej kozmetiky. Ak aj všetky tieto vecí zmeníte a akné sa zbavíte, fľaky len tak samé od seba nezmiznú. Ako sa ich zbaviť?

Prírodné riešenia

Najprv vyskúšajte tie najmenej invazívne prírodné riešenia. Peeling z odpadu po varení zrnkovej kávy alebo obklady z rôznych bylín, ktoré sú vhodné na liečbu kožných problémov. Rovnako venujte pozornosť aj správnej výžive, ktorú potrebuje aj vaša pokožka.

Kvalitná kozmetika na akné

V ponukách e-shopov nájdete aj rôznu kvalitnú pleťovú kozmetiku. Je len na vás, či dáte radšej na prírodnú kozmetiku alebo budete veriť tradičným značkám. Cieľom tohto článku nie je odporučiť vám jedno alebo druhé. Skôr poukázať na všetky možné alternatívy.

Laserová a chemická liečba

Poslednou a krajnou možnosťou sú operačné zásahy, ktoré sú však často nutné až pri naozaj nepekných fľakoch, ktorých sa nezbavíte inou cestou. Medzi týmito možnosťami sú rôzne laserové úpravy, chemický peeling, ale napríklad aj plastické operácie.

Páčil sa vám článok?