Koľko kozmetických produktov vlastníte? Podľa amerického prieskumu má žena vo svojej kozmetickej taške priemerne sedem produktov.  Či je to veľa alebo málo, ťažko povedať. Sú však základné kúsky, ktoré by vám nemali chýbať a vždy vás podržia. Ktoré to sú?

 

Make Up

Make up by mal byť ako vaša druhá koža. Dôležité je vybrať taký, ktorý je totožný s farbou pokožky a zodpovedá aj jej potrebám. Potrebujete minimálne dva – jeden na leto, jeden na zimu. Dajte si záležať a venujte jeho výberu dostatočnú pozornosť. Nechajte si pokojne poradiť.

Púder

Make up a púder sú nerozlučná dvojka. Kým make up vylepší vašu pleť, púder ho zafixuje na niekoľko hodín. Ak ste majiteľkou aknóznej pleti, púder dokáže dokončiť prácu make upu a zakryť potrebné nedokonalosti. Môžete si vybrať z rôznych druhov, všetko záleží od vašej pokožky. Kompaktný, sypký, transparentný, záleží od toho, čo od svojho púdru očakávate. Nezabudnite si ho brať vždy so sebou. V ponuke si púder so zrkadlom a labutenkou, ktoré len hodíte do tašky a môžete kedykoľvek prepudrovať.

Špirála

Viete, čo si ľudia všímajú ako prvé? Väčšinou sú to oči. Nekupujte tú najlacnejšiu, ktorú nájdete. Do špirály sa oplatí naozaj investovať, preto si nejakú kvalitnú zadovážte. Vykúzlite si dlhšie mihalnice, zahustite ich objem. Pokojne skombinujte špirály s rôznymi efektmi.

Rúž

Rúž dokáže aj úplne nenalíčenej tváry dodať výraz. Francúzky nedajú na rúže dopustiť. Ak ráno nestíhajú, nedajú si make up, ani špirálu, ani korektor. Ale vždy si dajú rúž.

Rozjasňovač

Nikdy sa ráno nestíhate nalíčiť? Niekedy stačí trochu špirály a rozjasňovača na správnych miestach a budete vyzerať sviežo a upravene. Drobné nedokonalosti lokálne zakryte korektorom. Na trhu si môžete vybrať z niekoľko druhov podľa vašich potrieb. Niektoré značky ponúkajú kazetku, ktorá obsahuje rozjasňovač, lícenku a bronzer na contouring. Vďaka tejto kazetke môžete ušetriť na ostatných prípravkoch.

 

Komentáre