Zdravie do veľkej miery ovplyvňuje to, čo jeme a pijeme. Základom vášho stravovania by mal byť pestrý a výživný jedálniček, ktorý obsahuje zeleninu, ovocie, mliečne výrobky. To všetci vieme. Avšak strava nie vždy pokryje vitamíny a minerály, ktoré naše telo potrebuje pre správne fungovanie. Preto ich musíme pravidelne dopĺňať vo forme vitamínových doplnkov v tabletách. Ktoré vitamíny sú vhodné pre ženy a mali by ste ich pravidelne brať?

 

Horčík pre psychickú pohodu

Horčík je takmer najdôležitejším minerálom, ktoré naše telo nevyhnutne potrebuje pre svoje správne fungovanie. Jeho nedostatkom trpí vraj až 80% populácie, čo sa prejavuje zhoršeným zdravotným stavom. Trpíte aj vy jeho nedostatkom? Ak vás trápi únava, bolesti hlavy, celková vyčerpanosť, depresie, bolesti svalov, mali by ste doplniť horčík. Rovnako je vhodný aj pri nadmernom strese. Pravidelné užívanie horčíka by vás malo dať do psychickej pohody.

Vitamín B12 pre správne fungovanie nervového systému

Vitamín B12 je vitamínom modernej doby. Nie preto, že by bolo nejak moderné ho užívať. Predovšetkým preto, že všetci žijeme rýchlym životným tempom, trpíme nadmerným stresom a únavou. Pri zvýšenom strese sa vitamín B spotrebúva v našom tele oveľa rýchlejšie. Následkom toho nás častejšie bolí hlava, sme vyčerpaní, trpíme doslova chronickou únavou. Preto by sme mali dbať na zvýšený prísun vitamínu B12, ktorý vplýva na správne fungovanie centrálneho nervového systému. Zaručí nám správne fungovanie psychiky a nervového systému.

Vitamín C je dôležitý antioxidant

Vitamín C sa bežne požíval v rozpustných šumivých tabletách. Po niekoľkých rokov sa začalo znova o ňom hovoriť ako o veľmi dôležitom antioxidante, ktorý je pre telo mimoriadne dôležitý. Posilňuje imunitný systém, zabezpečí správne fungovanie organizmu a tým pádom aj viac energie. Nestimuluje ako káva alebo energetické nápoje, ale vďaka rovnováhe organizmu pocítite viac energie, o ktorú vás oberal zdravotný problém vyplývajúci z nedostatku vitamínu C.