Každá z nás si občas rád vyhodí z kopýtka a zabehne na nejakú menšiu alebo väčšiu party. K týmto stretnutiam, samozrejme, patrí aj nejaký ten alkohol, ktorý, povedzme si pravdu, s našim telom práve pozitívne veci nerobí. Čo všetko dokáže spôsobiť nadmerná konzumácia alkohol v našom tele?

Vysušuje

Alkohol, hlavne ten, ktorý nezapíjame dostatočným množstvom čistej vody, dokáže naše telo počas noci poriadne vysušiť. Nedajte sa zmiasť tým, že napríklad piva vypijeme veľa a telo hydratujeme. Pivo našim organizmom len preletí a vezme so sebou aj všetku zostávajúcu vodu. Nedostatok tekutín je aj najčastejší dôvod ranných bolehlavov, ktoré nás dokážu odpísať aj na ďalšie dva dni. Po kvalitnom piatku tak máme o zábavu na víkend postarané.

Unavuje

Alkohol unaví aj toho najväčšieho bojovníka, a o to ľahšie unaví jemné ženské telo. Po večernom popíjaní zabudnite napríklad na tréning vášho obľúbeného športu. Po opici budete radi, ako podáte aspoň 50 % výkon oproti tomu, ako keď športujete na triezvo. Môže trvať aj týždeň, kým sa dostanete naspäť do formy.

Priberá

Alkohol sú prázdne kalórie. Odvedú z vášho tela vodu a na oplátku doň dovedú kopu kalórií, ktoré vám síce nedodajú žiadnu energiu, no odrazia sa napríklad na vašej postave. Priberiete všade tam, kde chcete kilá stratiť. Tvrdíte, že priberáte z vody? To bude trochu klamstvo. Priberáte totiž z vodky.

Stresuje

Deň po opici môžete cítiť stres, úzkosť, depresiu a výkyvy nálad. To majú na svedomí rozhádzané hormóny, ktoré ste zobudili počas alkoholových orgií. Najlepšie sa ich zbavíte, ak telu dodáte maximum vitamínov, čím sa dostávame k poslednému bodu.

Odbúrava

Alkohol so sebou pri vylučovaní vezme všetky vitamíny a minerály. Aj kvôli tomu cítite všetky vyššie opisované stavy. Skúste vitamíny doplniť dostatok ovocia, zeleniny a hlavne doplnkov výživy.