Rozmýšľali ste niekedy, čo robí priemerný slovenský študent cez leto? Na túto otázku sa priamo ani nedá odpovedať, pretože študenti pochádzajú z rôznych pomerov a majú rozdielne záľuby. Je však niekoľko vecí, ktoré robí takmer každý a okoliu to možno tak trochu lezie aj na nervy.

Vyváža sa vlakmi zadarmo

Tento benefit, ktorí študenti vo veľkom počte využívajú, si nájde svoje miesto v ich životoch aj počas leta. Mať možnosť dopraviť sa za spolužiakmi na druhý koniec republiky zadarmo, znamená viac peňazí na zážitky a občerstvenie k nim. Niektorí zase navštevujú rôzne miesta, aby získali nové informácie k písaniu svojej diplomovej práce.

Brigádnici všade, kam sa pozriete

Nie všetci majú čas písať svoju diplomovku, niektorí, naopak, usilovne pracujú, aby si mohli dovoliť ďalšie 2 semestre štúdia. Obľúbené (respektíve ľahko dostupné) sú hlavne miesta čašníkov, pokladníkov, no nájdeme aj množstvo animátorov na detských akciách alebo praktikantov v bankách.

Festivaly

Začne to Pohodou a Topfestom, prejde to cez Grape a Hip Hop Žije a skončí to až Uprisingom. Na Slovensku máme desiatky skvelých festivalov, kde dokáže človek už len na vstupenky minúť stovky eur. Najväčšou skupinou ľudí na týchto festivaloch sú práve naši študenti, ktorí tu nechávajú svoje ťažko zarobené peniaze.

Spisovatelia

Študenti náročnejších odborov majú v hlavnom bode svojho programu prácu na svojej diplomovke alebo bakalárke. 2 voľné mesiace môžu využiť na to, na čo im už počas semestra neostane čas kvôli neustálemu učeniu, dochádzaniu do školy a vypracovávaniu iných typov školských prác.

Cestovatelia

Každý by chcel cestovať, no málokto má na to peniaze. Tí šťastnejší si najčastejšie vyberajú Áziu, ktorá je obrovská, rozmanitá, tajomná a zaujímavé a ponúka nám exotiku aj luxus za veľmi príjemné ceny.