Keď máte 30 rokov, väčšinou začnete bilancovať svoje doterajšie úspechy a prípadné zlyhania a sklamania. Rozmýšľate nad tým, čo by ste mohli vo svojom živote zmeniť a spraviť pre seba. Možno by ste mali uvažovať nad štúdiom na vysokej škole.

Možno si poviete, prečo by ste mali rozmýšľať nad vysokou školou. Avšak na vysokú školu nemusíte chodiť len kvôli vedomostiam. Je toho viac, čo v čom vám môže vysoká škola pomôcť:

  • rozšírite si obzory
  • pomôže vám v kariérnom raste
  • poznáte nových ľudí

Rozšírite si obzory

Pokojne sa môžete prihlásiť na odbor, v ktorom nepracujete, ale zaujíma vás. Niekoho baví história, niekoho marketing, biológia. Keď budete robiť to, čo vás baví a napĺňa, posunie vás to aj v iných oblastiach.

Možno sa na vás usmeje šťastie a dokonca sa neskôr zamestnáte v obore, ktorý vás skutočne baví.

Pomôže vám v kariérnom raste

V druhom prípade sa môžete prihlásiť na obor, v ktorom pracujete. Ak už máte 30, máte pár rokov odpracovaných, v lepšom prípade v odbore. Škola vám môže veľmi pomôcť v kariérnom raste, pretože si zvýšite kvalifikáciu.

Ak pracujete na v strednom manažmente, možno viac ako vysoká škola by vám pomohlo štúdium MBA. Narozdiel od vysokej školy je zamerané viac prakticky, pretože lektormi sú podnikatelia, mentori a ľudia z praxe. Súčasťou štúdia sú aj konzultácie v rámci projektov, kde môžete získať cenné rady.

Spoznáte nových ľudí

Tento bod úzko súvisí s predchádzajúcim bodmi. Vašimi lektormi môžu byť ľudia, ktorí vám vedia pomôcť s kontaktmi alebo vás odporučiť do vašej vysnenej firmy. Medzi vašimi spolužiakmi môže byť CEO firmy, kľúčoví zamestnanci. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať tieto kontakty. Spolužiaci na štúdium nie sú spolu len na prednáškach, ale medzi nimi chodia na obedy, na kávy, krúžkové stretnutia. To všetko sú možnosti, ako možno nadviazať a upevniť vzťahy.